Podróże

Jakie planszówki wziąć na podróż? Najlepsze gry planszowe

kostki do gry

Niezależnie czy jedziesz autem, pociągiem, autokarem, czy może wyleciałaś samolotem. Gry planszowe przydadzą się w każdej z tych sytuacji. Ważne, aby zebrać towarzyszy podróży i wybrać dobrą grę.

Co istotne, gry planszowe wcale nie wymagają planszy. W tym zestawieniu poznasz propozycje, które są poręczne i łatwe w transporcie, a przy tym zajmują niewiele miejsca w bagażu.

Dobra gra może zmienić długą trasę w rozrywkę i na dobre odmienić oblicze przemieszczania się w grupie. Czas rozpocząć zabawę! Poznaj 4 nasze propozycje.

1. Takie życie i Czarne Historie

Pierwsze z propozycji to karcianki zbliżone do siebie pod kątem tematycznym. W talii kart kryją się realistyczne scenariusze, które grupa ma za zadanie odgadnąć na podstawie poszlak. Tylko jeden z graczy ma przed sobą odpowiedzi.

Gry sprawdzą się w przypadku osób lubiących logicznie myśleć i analizować dane. Większość z zadań jest podchwytliwa, przez co zmusza do pracy z własną wyobraźnią.

2. Resistance i Avalon

Ta gra, ukryta w zgrabnym pudełku to nie lada wyzwanie dla osób lubiących blefować. Przenieś się do świata króla Artura i jego świty. Zadaniem grupy jest toczenie bojów z przeciwnikami, doprowadzenie ich do rozpadu i pracy w pełnej tajemnicy.

Tylko dobra współpraca i wyczucie pozwoli osiągnąć sukces. Resistance i Avalon nie należą do łatwych, a każdy zły ruch może okazać się opłakany w skutkach.

3. Park niedźwiedzi lub Patchwork

To idealna propozycja dla par, osób nie mających doświadczenia z planszówkami i rodziców z dziećmi. W pierwszej z wymienionych gier mamy za zadanie zapełnić park wybiegami dla niedźwiedzi, a w drugiej szyć kołdry.

Obie przypominają nieco tetrisa, przez ogrom elementów do ułożenia. Obie gry są niewielkie, jednak nadają się bardziej do walizki, niż do plecaka dziecka. To coś dla fanów klocków, w których zdobywa się punkty.

4. Mafia

Jeśli jedziesz na wycieczkę ze sporą gromadą, to coś dla was. Do gry w Mafie potrzeba minimalnie 7 osób, co jest jej mankamentem.

Plusem jest łatwość rozgrywki. Każdy uczestnik wciela się w postać mafii, agenta lub policjanta i ma związek z morderstwami w mieście. Policjanci starają się wykryć sprawców.

Przy dobrej znajomości gry wystarczą same żetony spakowane w woreczek. Do gry mogą posłużyć nawet zwyczajne karty.