Podróże

Jaki kierunek na wakacje z dzieckiem?

Szczęśliwa kobieta z małym dzieckiem spacerująca w pobliżu błękitnego morza latem

Rodzice, którzy planują wakacje z dziećmi, zwłaszcza jeżeli są one jeszcze dość małe, muszą wybierając kierunek podróży, kierować się nie tylko jego atrakcyjnością czy ceną wyjazdu, ale także szeregiem innych aspektów. Czynniki, które wówczas biorą pod uwagę to przede wszystkim pogoda, bezpieczeństwo, dostępne na miejscu atrakcje dla dzieci, a także udogodnienia dla małych podróżników. Jakie kierunki spełniają te wymagania i gdzie warto się wybrać, planując wakacje z dzieckiem? Podpowiadamy.

Czy warto jechać do Grecji na wakacje z dzieckiem?

Grecja zarówno kontynentalna, jak i jej wyspy są chętnie odwiedzane przez turystów z Polski, a w szczególności przez rodziny z dziećmi. Możemy wybrać się tutaj rezerwując wakacje dużo wcześniej, lub skorzystać z oferty wyjazdu w wersji last minute. Wśród często odwiedzanych przez rodziny z dziećmi greckich wysp można wymienić Korfu, Rodos, Kretę, a także Kos. W obiektach noclegowych, które znajdują się w tych regionach, zapewnione są dogodne warunki dla dzieci, a także szereg atrakcji dla najmłodszych. Kiedy więc maluchy będą bawiły się podczas organizowanych przez hotel animacji, rodzice będą mogli odpocząć.

Czy Bułgaria to dobry kierunek na wakacje z dzieckiem?

Kolejnym chętnie wybieranym przez rodziny z dziećmi wakacyjnym kierunkiem jest Bułgaria. Oferty wyjazdów do tego kraju możemy znaleźć na przykład na https://www.traveligo.pl/. Podróż samolotem do Bułgarii jest stosunkowo szybka, ponieważ trwa około 2-3 godziny. Jednocześnie możemy tutaj liczyć na słoneczną pogodę i szereg atrakcji. Wśród najczęściej wybieranych bułgarskich kurortów można wymienić Złote Piaski oraz Słoneczny Brzeg. Znajduje się tutaj wiele piaszczystych plaż, czysta woda, a także hotele o różnym standardzie, aquaparki i animacje dla najmłodszych.

Czy planując wakacje z dzieckiem, warto brać pod uwagę Egipt?

Bez wątpienia, jednym z najczęściej wybieranych przez polskich turystów zagranicznych kierunków wakacyjnych jest Egipt. Bardzo często do tego kraju wybieramy się, rezerwując wyjazd ostatniej chwili, a więc korzystając z opcji last minute dostępnej na przykład na: https://www.traveligo.pl/last-minute/egipt. Niewątpliwą zaletą tego regionu jest doskonała pogoda niemal o każdej porze roku. W lecie temperatury tutaj sięgają 35-40 stopni, jednak również w październiku czy w kwietniu słupki rtęci pokazują tu około 25 stopni. Możemy więc wybrać się do Egiptu nie tylko latem, by podczas największych upałów opalać się na piaszczystych plażach, ale również poza sezonem. Znajduje się tutaj wiele doskonale wyposażonych hoteli, które oferują ciekawe animacje dla najmłodszych, a także odpowiednie zaplecze techniczne.