Podróże

Jak zregenerować skórę i włosy po wakacjach?

regeneracja skóry po wakacjach

Większość z nas wróciła już z wakacyjnych wyjazdów. Jesteśmy wypoczęci, pełni energii, poprawiło się nasze samopoczucie. Niestety lato to nie jest najlepszy okres dla naszej skóry i włosów.

Intensywne opalanie, kąpiele w morzu czy w jeziorze sprawiają, że nasza skóra i włosy po wakacjach są w nienajlepszej kondycji. Skóra staje się przesuszona, pogłębiają się zmarszczki, rozszerzają się naczynka. Włosy stają się przesuszone, matowe, zaczynają wypadać, trudno je rozczesać i ułożyć. Po wakacjach skóra i włosy wymagają regeneracji.

Regeneracja skóry

Regenerację skóry najlepiej zacząć od peelingu. W ten sposób pozbędziemy się martwych komórek przesuszonej słońcem skóry. Peeling poprawi kondycję naszej skóry i sprawi, że składniki odżywce z kosmetyków będą łatwiej wchłaniały się w skórę.

Po pozbyciu się martwego naskórka należy odżywić i nawilżyć skórę. Warto sięgnąć po dobrej jakości kremy do twarzy i balsamy czy mleczka do ciała. Najlepiej sprawdzą się kosmetyki naturalne, które nie zawierają sztucznych składników, parabenów, silikonów. Można wybrać olejek do ciała.

Dwa razy w tygodniu na twarz należy nakładać maseczki nawilżające i odżywiające skórę. Trzeba też nawadniać organizm od środka i pić niegazowaną wodę mineralną.

Regeneracja włosów

Regenerację włosów po lecie też warto zacząć od peelingu skóry głowy. Peeling przyspieszy proces oczyszczania skóry, wyreguluje pracę gruczołów łojowych. Peeling można kupić lub przygotować samodzielnie np. z łyżki dowolnej glinki kosmetycznej zmieszanej z łyżką wody. Do mycia zniszczonych słońcem włosów należy wybrać szampon regeneracyjny.

Dwa razy w tygodniu warto nałożyć na włosy regenerującą maskę zawierającą keratynę. Należy ją nakładać 5 cm od skóry, w przeciwnym razie może spowodować szybsze przetłuszczanie się włosów. Maskę należy pozostawić na włosach na 15-20 minut. Można owinąć głowę ręcznikiem, a nawet delikatnie podgrzać suszarką, wtedy składniki odżywcze lepiej się wchłoną.

W pielęgnacji zniszczonych włosów świetnie sprawdzą się też olejki, np. olejek arganowy, kokosowy czy z oliwy z oliwek. Takie olejki można zostawić na włosach na całą noc i zmyć rano.

Na jakiś czas zrezygnujmy też z rezygnować z używania suszarki, prostownicy czy lokówki, które dodatkowo wysuszają włosy. Jeżeli końcówki włosów są bardzo zniszczone, warto je podciąć.