Podróże

Jak wyposażyć jacht? O czym warto pamiętać?

Szczęśliwy posiadacze jachtów mogą wygodnie i bez wielkich ograniczeń pokonywać wody, ciesząc się ze wspaniałej przygody. Zanim jednak wyruszą, by przemierzać bezmiar wód, powinni pomyśleć o kilku kwestiach. Poniżej ich najważniejsze zestawienie.

Wyposażenie jachtów – co powinno się znaleźć na ich pokładzie?

Ekskluzywna podróż wymaga odpowiednich mebli i sprzętów w celu zapewnienia sobie optymalnych wygód. Jedną z najważniejszych kwestii są meble, jakie znajdą się w kabinie. Wygodne łóżka, a na nich przyjemna w dotyku, mięciutka pościel, koniecznie w marynarskim stylu – tego typu komplety będą nie do przecenienia podczas chłodnych nocy. Jeśli chodzi o łazienkę, to tutaj bardzo przydatne są dywaniki i ręczniki, które zbierają nadmiar wilgoci tuż po kąpieli zarówno z ciała, jak i z powierzchni wokół. Szczególnie świetnie w łazience na jachcie sprawdzają się kolory granatu i motyw kotwicy. Połączony z bielą, beżem i czerwienią wygląda wprost fenomenalnie. Aby uchronić ciało przed wychłodzeniem, tuż po wyjściu spod prysznica warto założyć na siebie stylowy i cieplutki szlafrok. Jeśli chodzi o akcesoria, które przydają się na pokładzie, to znajdują się wśród nich również elementy ubioru takie jak szlafroki do sauny i kilt do sauny. Świetnym wyposażeniem kabiny jest również funkcjonalny dywanik, który zapewnia przytulność w czasie wypoczynku. Niektóre modele dywanów mają nadruki wykonane za pośrednictwem luminescencyjnego atramentu, dzięki czemu potrafią świecić w ciemności. Specjalna tkanina świeci jasno po spędzeniu zaledwie 30 minut na słońcu. Świetnym wyborem, jeśli chodzi o meble na jacht, są składane drewniane leżaki, z pozycji których można się opalać, ale także czytać książkę, podziwiać wspaniałe widoki za burtą czy drzemać. Równie wiele wygody dostarczają składane stoliki i krzesła, idealne do spożywania bajecznie leniwych śniadań oraz urokliwych podwieczorków przy blasku zachodzącego słońca.

Elementy jachtu, które są funkcjonalne, a zarazem stylowe

Szczególnie duże znaczenie dla estetów zwracających uwagę na każdy detal mają odbijacze. W miarę eksploatacji odbijacze tracą swój korzystny wygląd i blakną. Warto wtedy sięgnąć po pokrowce na odbijacze, które mają właściwości ochronne kadłuba oraz gwarantują lepszą ochronę samych odbijaczy. Ogromna liczba kolorów do wyboru oraz możliwość personalizacji poprzez umieszczenie haftu na pokrowcu sprawiają, że odbijacze mogą podkreślać indywidualny styl ich właściciela, ale być też interesującą i nietypową reklamą firmy. Na wyposażeniu jachtu nie może również zabraknąć kamizelek ratunkowych.