Porady

Jak ubrać rodzinę na górski trekking

górski trekking

Górski trekking to znakomity sposób na spędzanie czasu na łonie natury. Piesze wędrówki, piękne widoki i bajeczne góry to wymarzona aktywność dla tych, którzy cenią sobie ciszę, spokój i bycie pośród przyrody. Z racji tego, że górski trekking może przybierać rozmaite formy, z łatwością dostosujemy go do naszych możliwości. Przed wyruszeniem na szlak musimy tylko pamiętać o odpowiednim ubiorze – każdy, kto lubi aktywnie spędzać czas, powinien posiadać odpowiednie obuwie i kurtkę softshellową męską, które sprawdzą się w każdych warunkach.

W każdych warunkach

Ci z nas, którzy regularnie wędrują po górach, mają świadomość tego, jak zmienna pogoda panuje w wyższych partiach terenu. Warunki atmosferyczne mogą zmienić się dosłownie w ciągu kilku, a nawet kilkunastu minut, dlatego, wyruszając na górski trekking, musimy być przygotowani na wszystko. Ładna pogoda o świcie wcale nie oznacza, że będzie słonecznie przez cały dzień i że drastycznie nie spadnie temperatura. Z racji zmienności pogodowej w górach, zawsze należy mieć w swoim plecaku odzież turystyczną, która przyda się, gdy warunki atmosferyczne staną się mniej przychylne. Będąc przygotowanym na wszystkie okoliczności, nic nas nie zaskoczy i nie zepsuje zaplanowanego wypadu. To istotne szczególnie w przypadku długich górskich trekkingów po wymagającym terenie.

O czym nie możesz zapomnieć

Przed wyruszeniem na górski trekking należy wyposażyć się w odpowiednią odzież turystyczną. Przemyślany ubiór może mieć kluczowe znaczenie dla przebiegu naszej wędrówki – szczególnie, gdy pogoda ulegnie nagłej zmianie. Warto mieć ze sobą ubranie, które sprawdzi się zarówno w trakcie opadów, jak i nagłego ocieplenia lub ochłodzenia. Warto zadbać o to, aby było nam wygodnie i aby nasz ubiór był dostosowany do obecnej pory roku – nie zapominajmy, że zarówno przeziębienie, jak i przegrzanie może być szkodliwe dla naszego organizmu. Świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z odzieży termoaktywnej i ubranie się na przysłowiową „cebulkę”.

W ekwipunku każdego miłośnika górskiego trekkingu musi się znaleźć:

 • odpowiednie obuwie, które zapewni przyczepność nawet na śliskim i nierównym podłożu;
 • nieprzemakalne i niekrępujące ruchów spodnie;
 • T-shirt lub, w razie niższych temperatur, koszulka termoaktywna, która utrzyma optymalną temperaturę ciała;
 • kurtka softshellowa męska, która zapewni ochronę przed zimnem i wiatrem;
 • kurtka przeciwdeszczowa, która przyda się w razie opadów atmosferycznych lub wysokiego stopnia wilgotności;
 • osłona na głowę przed słońcem – może to być czapka z daszkiem, kapelusz czy apaszka.

Kurtki softshellowe męskie podstawą wyposażenia każdego mężczyzny

Odzież softshellowa znakomicie sprawdzi się podczas aktywności sportowej na świeżym powietrzu. Wyruszając w góry, nie może jej zabraknąć w naszym ekwipunku. Jaka będzie najbardziej odpowiednia? Choć wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji, to warto upewnić się, że wybrany przez nas model kurtki softshellowej:

 • jest całkowicie nieprzewiewny i ochroni nas przed uporczywym wiatrem;
 • jest wykonany z najwyższej jakości materiału i posiada odpowiednią membranę, dzięki czemu skóra odprowadza parę wodną i pozwala skórze oddychać. Pozwoli nam to czuć się komfortowo nawet podczas intensywnego wysiłku i nie będziemy musieli obawiać się przegrzania;
 • jest lekki i nie zajmuje dużo miejsca w plecaku, dzięki czemu można wziąć go ze sobą na szlak czy wyprawę górską;
 • nie blokuje ruchów i umożliwia swobodne poruszanie się;
 • idealnie dopasowuje się do ciała i sprawia, że czujemy się komfortowo;
 • posiada funkcjonalne kieszenie, w których pomieścimy najpotrzebniejsze akcesoria.

Szukając odpowiednich kurtek softshellowych męskich w sklepie internetowym z odzieżą turystyczną, warto zapoznać się z bogatym asortymentem E-horyzontu.