Jak przetrwać pierwszą podróż solo? Porady dla początkujących.

podróż samotna

Nie da się ukryć, że istnieją między nami ludzie, którzy to dosłownie co dzień podróżują solo i mowa tu choćby o tych lotach samolotem, po to by podpisać jakąś istotną umowę w imieniu firmy, która to zatrudnia daną osobę.

Znajdą się też między nami ludzie, którzy podróżują za granicę w celach zarobkowych. Pierwszy wyjazd tego rodzaju to wyzwanie i dlatego warto pojechać busem pracowniczym z ludźmi, którzy wyjeżdżają już od wielu lat, bo oni są cennym źródłem jeśli chodzi o porady i pomoc związaną z tymi najprostszymi formalnościami.

Wyjazd wakacyjny solo także nie stanowi problemu, bo dziś istnieją dosłownie setki firm, które to oferują wyjazdy wakacyjne dla singli i co równie ważne w przypadku tych firm wpłaca się tę z góry ustaloną stawkę i za takową dostajemy przelot w obydwie strony, hotel i pewną ilość atrakcji powiązanych z jakimś kurortem turystycznym.

Taka wyprawa może być też opcją solo powiązaną z tym samodzielnym staraniem się o bilety lotnicze, o rezerwację jednego z hoteli i na dokładkę samemu też trzeba starać się o dodatkowe dojazdy do ciekawych miejsc w najbliższej okolicy kurortu. Z jednej strony na takie załatwianie tych spraw traci się czas, ale z drugiej strony oszczędza się na usłudze osoby pośredniczącej, która to nie załatwia atrakcji dodatkowych za darmo.

Rola internetu i portali społecznościowych

telefon

W czasach obecnych podróżowanie solo rzecz jasna ułatwia sieć, a dokładniej portale społecznościowe takie jak Facebook, bo na tych portalach swoje profile mają nie tylko osoby prywatne, ale też i rozmaite firmy.

Jakaś część z tych właśnie firm organizuje spływy kajakowe w dość bliskiej okolicy jednego z kurortów. Wiele znaczy też i to, że profil takiej właśnie firmy to wiele ujęć powiązanych ze spływem kajakowym, czyli z tym wyglądem rzeki i malowniczych krajobrazów wokół niej.

Prawda tkwi też i w tym, że te materiały graficzne to także filmy, czyli skupiają się one na ciekawym ukazaniu rzeki i sprzętu, który można wypożyczyć w przypadku danej firmy.

Dodatkowo na profilu takiej firmy znajdzie się też wiele danych, także takich jak dane kontaktowe i informacje powiązane bezpośrednio z kosztami wypożyczaniu sprzętu. Dodatkowo można też wynająć przewodnika, czyli osobę pomagającą we wszystkim związanym ze spływem kajakowym.

Pomoc tego rodzaju kosztuje, ale z drugiej strony ułatwia też i nam zaskakująco wiele, bo to właśnie dzięki takiej osobie się nie gubimy na terenie, którego nie znamy i dodatkowo mamy też ten odbiór przez firmę zajmującą się wypożyczaniem i sprawami organizacyjnymi.

Nietypowe rodzaje podróży

pociąg na moście otoczonym drzewami

Między nami znajdą się też podróżnicy, którzy to nawet przez kilka lat mogą sobie szykować samochód terenowy o imponujących możliwościach i to tylko po to, by przejechać kilka tysięcy kilometrów w dość trudnym terenie i to w sezonie letnim.

Taka podróż to rzecz jasna idealny samochód terenowy, który to jest także naszym domem na czas powiązany z podróżą. Jednym słowem tego typu pojazd musi być prostym konstrukcyjnie, nadawać się do nocowania, a naprawy z nim powiązane muszą być prostymi.

Nie mniej jednak tego typu podróż to także wyzwanie, czyli niemal nikt nie wybiera się na taką sam, a jeśli już jedzie sam, to dodatkowo trzeba zadbać o to by jakiś kolega lub koleżanka pojechał lub pojechała z nami. Ta osoba towarzysząca jedzie innym autem, ale stanowi też pewnego rodzaju wsparcie.

My zaś stanowimy wsparcie dla tej osoby, a konkretniej obydwoje pilnujemy się wzajemnie i pomagamy sobie choćby w prostych naprawach powiązanych z samochodem. Każdy z tego typu śmiałków powinien też posiadać telefon satelitarny, po to by kontaktować się z rodziną lub bliskimi znajomymi.

Kontakty te muszą być stałym elementem dnia, a dokładniej informujemy bliskich gdzie jedziemy, jaką trasą i kiedy odezwiemy się ponownie, po to by zaczęli działaś w przypadku braku kontaktu w wyznaczonym przez nas czasie.

Samodzielne wędrowanie po lesie

trasy rowerowe Białystok

Prawda tkwi też i w tym, że jakaś część wypraw solo to także te powiązane z samodzielnym wędrowaniem po lesie. Jakaś część śmiałków tego rodzaju wędruje po to by pokonać trudny teren, a inni chodzą po lasach z dość drogimi lustrzankami cyfrowymi i teleobiektywami, po to by na własną rękę fotografować dziką przyrodę.

Osoby te mogą pracować od poniedziałku do piątku w biurze, ale już od piątku, czyli od okolic godziny piętnastej są w lesie i pozostają w nim aż do niedzielnego wieczoru. Oczytane osoby tego typu biorą ze sobą telefon satelitarny i kontaktują się z bliskimi o wyznaczonych porach, a nawet informują ich o tym gdzie dokładnie będą, po to by zaczęli poszukiwania wtedy gdy kontakt z nimi zaniknie.

Trudny górski teren

góry widok

Jeśli chodzi o podróżowanie solo to najwięcej ryzykują osoby, które to w pojedynkę podróżują po górach. Te konkretne osoby mają rzecz jasna ubranie taktyczne dość drogie i nie przemakające. Dysponują także sporym plecakiem typu wojskowego z nie psującymi się racjami żywnościowymi i do tego mają bardzo dobre buty do chodzenia usztywniające nogi na tyle, by do złamań nie doszło na wysokości kostek. Tego typu rzeczy są rzecz jasna opcją obowiązkową, ale i tak ktoś bliski i zaufany musi znać plany takiej osoby, po to by w odpowiednim momencie wezwać pomoc.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.