Ciekawostki

Intrygujące ciekawostki o Wielkim Kanionie

Wielki Kanion, to popularne miejsce, chętnie odwiedzane przez turystów. To nic innego, jak przełom rzeki Kolorado, który bajecznie się prezentuje, w dodatku, znajduje się na nim sporo ścieżek spacerowych, z niebanalnymi widokami. To raj nie tylko dla pieszych turystów, ale również fotografów, którzy marzą o wyjątkowych sesjach zdjęciowych.
Najlepsze ciekawostki o Wielkim Kanionie.

1. Wielki Kanion

Wielki Kanion, jest bardzo głęboki. Średnia głębokość tego miejsca, wynosi 1,5 km 6, stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych. Można tu spacerować, wspinać się po skałach lub podziwiać wodospad.

3. Jaskinie

Choć na terenie Wielkiego kanionu, znajdują się liczne jaskinie, to tylko jedna, została udostępniona zwiedzającym – Cave of the Domes. Jest to jedna z udokumentowanych 335 jaskiń, znajdujących się na terenie Wielkiego Kanionu. Nieoficjalnie mówi się, że jaskiń jest około 1000.

4. Narodowy Park

Najstarsze skały, które znajdują się na terenie Narodowego Parku Wielkiego Kanionu mają około 1,8 ml lat.

5. Indiańskie Plemiona

W okolicy Wielkiego Kanionu, znajdują się Indiańskie Plemiona.

6. Platforma widokowa Skywalk

Platforma widokowa Skywalk, to jeden z największych, udostępnionych turystom punktów widokowych. Taras, znajduje się na wysokości 1200 m, z którego rozciąga się niebanalny widok na okolicę.

7. 4 co do głębokości rzeką na świecie

Wielki Kanion, jest 4 co do głębokości rzeką na świecie.

8. Park Narodowy Wielkiego Kanionu

Park Narodowy Wielkiego Kanionu powstał w lutym 1919 roku.

9. Średnia temperatura

Średnia temperatura powietrza, panująca na Wielkim Kanionie wynosi 37 stopni.

10. Szerokość kanionu

Szerokość kanionu, w zależności od miejsca, waha się od 500 m, do nawet 30 km.

11. Pierwsza ekspedycja

Pierwsza ekspedycja do Wielkiego Kanionu odbyła się dopiero w 1869 roku

12. Specjalne pozwolenie

Aby moc przepłynąć Wielki Kanion kajakiem, należy uzyskać specjalne pozwolenie. Jego wydanie, może potrwać nawet kilka lat.

13. Kolejka

Na Wielkim Kanionie, znajduje się specjalna kolejka. Dzięki niej, Można zwiedzić wspaniałe miejsca, w szybkim tempie, oraz bez zbędnego wysiłku.

14. Pole campingowe

Dla osób żądnych przygody, na terenie Wielkiego Kanionu, znajduje się pole campingowe. Malownicze krajobrazy sprawiają, że coraz więcej osób, interesuje się tego typu biwakami, w tak wyjątkowym miejscu.