Ciekawostki

Interesujące ciekawostki o Bydgoszczy

Bydgoszcz to kolejne z tych miast, które warto odwiedzić przynajmniej raz w swoim życiu. To prawdziwa kopalnia interesujących miejsc i ciekawostek z nimi związanych, które bezapelacyjnie warto poznać, by jeszcze mocniej zakochać się w tych terenach.

1. Miejska Biblioteka

Bydgoszcz słynie z tego, że na jego terenie znajduje się rynek o niezwykle specyficznym klimacie i wspaniałych zabytkowych kamienicach. Jedną z takich budowli jest niewątpliwie Biblioteka Miejsca, która powstała w osiemnastym wieku.

2. Wieża Ciśnień

To kolejne niezwykle ciekawe miejsce, które powstało w 1900 roku. Ten budynek zbudowany z czerwonej cegły charakteryzuje się tym, że można w nim poznać historię bydgoskich wodociągów, a także faktem, iż z jej szczytu można podziwiać panoramę całego miasta.

3. Wyspa Młyńska

Jedną z tych najbardziej interesujących ciekawostek jest znajdująca się na terenie Bydgoszczy tak zwana Wyspa Młyńska. Bardzo często nazywana jest również bydgoską Wenecją i pełna jest licznych muzeów i niezwykłych zabytków architektonicznych.

4. Katedra Bydgoska

Inna ciekawostka dotyczy tej najstarszej budowli, która znajduje się na terenie Bydgoszczy, czyli Katedry Bydgoskiej. Otóż w 2004 roku decyzją samego Papieża, zyskała ona rangę katedry Diecezji Bydgoskiej.

5. Kanał Bydgoski

To kolejna z tych interesujących ciekawostek, gdyż to jeden z najbardziej znanych kanałów na terenie całej Polski. Odegrał on istotną rolę w żegludze śródlądowej, mając przy tym ogromny wpływ na rozwój handlu i przemysłu.

6. Tramwaj wodny

To dla wielu turystów jedna z najlepszych bydgoskich ciekawostek. To napędzany energią elektryczną tramwaj, na którym można podziwiać miasto z tej wodnej perspektywy, co przyciąga coraz większe grono zaciekawionych turystów.

7. Tańcząca fontanna

To fantastyczne miejsce, w którym zakochują się wszyscy, którzy chociaż raz mogli obejrzeć ten niezwykły wodny pokaz. To miejsce, gdzie woda potrafi być wyrzucana nawet na wysokość 3 metrów, a w połączeniu z muzyką tworzy kapitalne widowisko.

8. Łuczniczka

To posąg, który uważany jest za taki, który wzbudza wiele kontrowersji. Do Bydgoszczy trafił w 1910 roku i są różne teorie mówiące, kogo owy posąg przedstawia. Jedni twierdzą, że pozowała do niego przyjaciółka twórcy, a jeszcze inni, że była to jego córka.

9. Wycieczka tramwajem

Niewątpliwą ciekawostką Bydgoszczy jest możliwość podróży stuletnim tramwajem po terenie miasta. To idealna atrakcja dla wszystkich fanów historii.

10. Bazylika Wincentego a Paulo

To największa świątynia na terenie Bydgoszczy. Ciekawostką jest jej żelbetonowa kopuła, której średnica wynosi około 40 metrów.