Ciekawostki

10 ciekawostek o Instagramie

telefon

Instagram to jeden z największych serwisów społecznościowych, który zaczyna zagrażać nawet Facebookowi, do którego należy.

Warto zapoznać się z zaprezentowanymi poniżej dziesięcioma faktami o tej aplikacji. Oto 10 ciekawostek o Instagramie – jednym z gigantów wśród serwisów społecznościowych.

Dość długa historia

Instagram został udostępniony w roku 2010. Dość szybko zdobył popularność, przyczyniając się poniekąd do rozwoju mobilnej fotografii, gdyż to obraz jest w nim najważniejszy.

Liczba aktywnych użytkowników

Ponad miliard osób używa Instagrama aktywnie każdego miesiąca, natomiast w ciągu każdego dnia korzysta z niego połowa z nich, czyli pół miliarda. Liczby te robią wrażenie, zwłaszcza że liczba użytkowników rośnie w zatrważającym tempie.

Ilość dodanych zdjęć robi wrażenie

Do końca stycznie 2020 roku liczba wrzuconych na Instagrama zdjęć przekroczyła 50 miliardów.

Dzienna dawka zdjęć

Dziennie na Instagrama wrzucanych jest ponad 100 milionów zdjęć i filmów.

Ulubiona platforma wielu firm i innych biznesów

Instagram to idealna platforma do promocji biznesu. Już ponad 25 milionów biznesów uczyniło z niego jeden z głównych kanałów pozyskiwania klientów oraz źródło zysku.

Globalny serwis

Blisko 121 milionów użytkowników Instagrama to Amerykanie. Pozostałe 89% to pozostałe kraje świata, z czego najwięcej użytkowników poza USA aplikacja posiada w Indiach.

Marketing wśród nastolatków najlepszy z Instagramem

72% użytkowników Instagrama to nastolatkowie. To czyni tę aplikację idealną do promocji produktów i usług wśród młodzieży i umożliwia wywieranie na nią sporego wpływu.

Ilość czasu spędzanego na aplikacji

Średnia długość przebywania na aplikacji to około pół godziny dziennie.

Najlepsza platforma do stanie się influencerem

Chociaż status influencera można uzyskać na różnych portalach społecznościowych, najlepiej nadaje się do tego właśnie Instagram, dlatego też gromadzi on wiele osób pragnących uzyskać stały dochód dzięki aktywności na portalu. To z kolei przyciąga reklamodawców.

Przewaga kobiet

56, 3% użytkowników portalu to kobiety. Jest to poważny sygnał dla wielu firm do tego, by to właśnie tu reklamować swoje produkty i usługi.

Popularność Instagrama jest wręcz gigantyczna, także w Polsce. Powyższe ciekawostki z pewnością przybliżyły niejednej osobie tego giganta mediów społecznościowych.