Ciekawostki

Husky syberyjski – 10 ciekawostek oraz informacji

Husky syberyjski

W każdym domu powinno mieszkać jakieś zwierzę. Większość ludzi decyduje się na psa. Nie ma w tym nic dziwnego, psy są wierne i oddane, można z nimi bardzo miło spędzać czas. Bardzo interesującą rasą psów, jest Husky Syberyjski.

1. Husky Syberyjski to niezwykle piękny pies, który z wyglądu przypomina wilka. Jego natura jest też dosyć podobna do natury wilków, chociaż husky są udomowione.

2. Pies razy Husky wyrasta na wysokość około 50 cm. Jego umaszczenie jest szaro białe. Ma gęstą sierść, która nie jest zbyt długa, jest więc łatwa w pielęgnacji.

3. Husky jest psem bardzo żywiołowy, radosnym, energicznym i przyjacielskim. Idealnie nadaje się na członka rodziny. Ma łagodne usposobienie i w odróżnieniu od swoich przodków nie jest agresywny.

4. Husky podobnie jak wilki, są zwierzętami stadnymi. Oznacza to, że nie lubią samotności. Psy Husky chętnie przebywają w towarzystwie swojej rodziny a także w towarzystwie innych zwierząt. Nie przepadają jednak za kotami a ptactwo hodowlane, mogą gonić i atakować.

5. Cechą charakterystyczną tych psów, jest skłonność do ucieczek. Posiadłość w której pies mieszka, musi być ogrodzona bardzo wysokim płotem, bo nawet 2 metrowy płot nie będzie dla niego przeszkodą. Psy te umieją wysoko skakać i się wspinać.

6. Psy te wymagają sporej dawki ruchu. To zwierzęta, które w krajach północnych są wykorzystywane do ciągnięcia zaprzęgów. Są to więc psy bardzo silne, które potrzebują dużo wyzwań, ruchu i zabawy.

7. Jedną z wad tej rasy, jest nieposłuszeństwo. Psy te są dosyć dominujące i nie lubią się podporządkowywać. Są z natury ciekawskie i nie koniecznie dobrze wychodzi im wykonywanie komend. Dlatego ich szkolenie do najłatwiejszych nie należy.

8. Psy tej rasy, są zwykle zdrowe i silne. Rzadko przydarzają się im jakieś dolegliwości i choroby. Są raczej długowieczne, jeśli mają odpowiednią dawkę ruchu.

9. Husky Syberyjski ma spory apetyt. Nie ma za to skłonności do tycia, bo jest psem bardzo aktywnym.

10. Husky nie nadają się dla domatorów, są psami, które lubią spędzać czas na zewnątrz, zwłaszcza gdy jest chłodno.