10 najciekawszych atrakcji dla dzieci na Helu

Hel - widok z drona
źródło: DerHexer / Wikipedia

Bałtyk jest wciąż jednym z ulubionych miejsc wypoczynkowych naszych rodaków, którzy podróżują na polskie plaże chętnie całymi rodzinami. Jednym z najchętniej odwiedzanych regionów jest Hel. Co zrobić jednak, gdy pogoda nie dopisuje, a woda w morzu jest dramatycznie zimna? Zwłaszcza dla najmłodszych wczasowiczów warto zawczasu znaleźć dodatkowe atrakcje, które uprzyjemnią mniej pogodne dni. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych atrakcji Helu i okolic, które zaciekawią najmłodszych i nieco starszych turystów. Oto 10 najlepszych atrakcji dla dzieci na Helu i w okolicach:

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

To mini zoo znajduje się blisko Gdańska. Warto przyjechać tutaj z dziećmi lub zorganizować imprezę plenerową tj. urodziny, zabawy, biesiady, ognisko czy grill.

Interaktywne Zoo w Żukczynie „Zwierzaki Nad Potokiem” to miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

emu

Mini Zoo jest bardzo ciekawą atrakcją dla dzieci gdzie mogą poznać różne zwierzęta. Znajdziemy tutaj: kucyki, emu, alpaki, różne egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść i karmić.

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem. Jest tam również gadający ptak Pipi.

alpaki

Co można zrobić na miejscu?

 • karmić 2 metrowe emu, alpaki i inne zwierzęta
 • pojeździć na kucyku
 • oglądać egzotyczne ptaki i papugi
 • pogłaskać króliczki i świnki morskie, owce, kozy, świnki wietnamskie
 • pobawić się mini koparką i innymi zabawkami
 • pobujać się na huśtawce i pozjeżdżać na zjeżdżalni dla dzieci

2 kucyki

 • bilet normalny – 15 zł
 • bilet ulgowy dla dzieci – 10 zł
 • dzieci do lat 3 – wstęp wolny
 • dodatkowo przejażdżka na kucyku 10 minut – 10 zł
 • dodatkowo spacer z alpakami 60 minut – 100 zł
 • dodatkowo organizacja urodzin/ogniska – 100 zł

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne.

Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

króliczek

Strona www: zwierzakinadpotokiem.pl

Facebook: facebook.com/ZwierzakiNadPotokiem

Zwierzaki Nad Potokiem
ul. Nad Potokiem 5
Żukczyn

Mini Zoo jest otwarte od czwartku do niedzieli 10:00 do 16:00

Tel: + 48 735 970 455

Zobacz na mapie Google: Kliknij Tutaj

1. Dzika przyroda – Fokarium

W czasie pogody i niepogody warto odwiedzić znajdujące się nieopodal portu Fokarium. Jest to jeden z ciekawszych kompleksów wypoczynkowo-edukacyjnych regionu. Można podziwiać pokazy karmienia tych sympatycznych, bałtyckich zwierząt, a następnie wybrać się na rekreacyjny spacer do parku wydmowego.

2. Latarnia morska

Również niedaleko wejścia do portu znajduje się jedna z najbardziej rozpoznawalnych latarni morskich naszego wybrzeża. Powstała ona w 1942 roku, nieopodal miejsca, w którym umiejscowiona była poprzednia, wysadzona jeszcze we wrześniu 1939 roku przez polskich saperów.

3. Warto poznawać historię – Muzeum Obrony Wybrzeża

Muzeum stanowi projekt w nieustannym rozwoju. Początkowo miał on na celu ochronę pozostałości bunkrów, rozmieszczonych na wybrzeżu helskim przez Niemców po przejęciu tego obszaru. Zwiedzenie tych pozostałości oraz ekspozycji stałych i czasowych to świetna okazja do pokazania dzieciom tej nieco trudniejszej części naszej historii. W ramach kompleksu muzealnego można również odwiedzić jeden z oddziałów ogrodu botanicznego.

4. Muzeum Kocham Bałtyk

W tym nietypowym muzeum królują klocki Lego. Nie znajdziemy w nim jednak zestawów, które można kupić w każdym sklepie. Zamiast nich zobaczymy olbrzymie makiety lokalnych dworców PKP, jachty oraz okręty podwodne, a także wiele mniejszych i większych makiet znanych i rozpoznawalnych budynków.

5. Aktywnie i na rowerze

Kiedy pogoda nie sprzyja nieustannemu plażowaniu, warto spędzać czas aktywnie. Można na przykład wypożyczyć rowery w jednej z licznych na Helu wypożyczalni i udać się na dłuższą wyprawę całą rodziną. Wzdłuż Półwyspu Helskiego biegnie ścieżka rowerowa z Helu do Pucka, a bardziej zaprawieni cykliści mogą nawet pojechać dalej i zwiedzić malowniczą Krokową.

6. Zgubmy się w kukurydzy

Ostatnie lata to wzrost ilości nowych i nietypowych atrakcji. Do miejsc tego typu, przeznaczonych dla całej rodziny, zalicza się bez wątpienia Labirynt w kukurydzy, usytuowany nieopodal Władysławowa. To niezwykłe miejsce, pełne przygód i dobrej zabawy dla całej rodziny.

7. Chałupy welcome to!

Czasami samo plażowanie to za mało. Współczesne Chałupy zapraszają nie tylko do leniwego leżakowania na piasku. Duzi i mali fani aktywnego spędzania czasu znajdą tu szkołę surfingu, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów można zdobyć podstawy tego sportu lub podszlifować już wcześniej zdobyte umiejętności.

8. Puck – miejsce historii i ciekawych spacerów

Puck to niewielka wioska, która odegrała jednak ważne miejsce w historii Polski. To tu nastąpiły bowiem zaślubiny generała Józefa Hallera z morzem w 1920 roku. Obecnie w Pucku warto odwiedzić malowniczą wioskę rybacką oraz wybrać się na molo.

Skate Park – rekreacja i sport

Współczesne młode pokolenie uwielbia deskorolki i hulajnogi. Będąc w okolicy Pucka, warto zatem wybrać się do skateparku, w który można nie tylko zaszaleć na desce, ale też skorzystać ze ścianki wspinaczkowej. Najmłodsi natomiast mogą spędzić godziny na szaleństwie na pobliskim placu zabaw.

10. Miejsce dla małych rękodzielników

W Pucku można również odwiedzić Manufakturę Szkła PuckGlas, w której każdy może spróbować swych sił i własnoręcznie wykonać szklane przedmioty.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *