Ameryka Północna

10 Najlepszych Atrakcji na Hawajach 2024

Hawaje

Hawaje to archipelag, który jest jednym z tych najpiękniejszych na całym Oceanie Spokojnym. Każdego roku na Hawaje przyjeżdża mnóstwo turystów, pragnących poznać piękno okolic. Hawaje kryją w sobie najpiękniejsze plaże, krajobrazy i niepowtarzalną kulturę.

Hawaje znane są większości osób głównie z filmów i zdjęć, jednak zdecydowanie najlepiej jest wybrać się tam samodzielnie i odkryć wszystkie niesamowite tajemnice Hawajów. Oto najciekawsze atrakcje na Hawajach jakie możemy zobaczyć w 2023 roku.

1. Park Narodowy Wulkany Hawai’i

Krajobraz dostępny w Parku Narodowym jest wulkaniczny i sprawia niesamowite wrażenie. Na terenie Parku Narodowego Wulkany Hawai’i znajdują się najbardziej aktywne i jednocześnie największe wulkany, które można zobaczyć na całym świecie. Dzięki temu naukowcy z całego świata cały czas mogą przeprowadzać pewne badania dotyczące wypiętrzania się, powstawania archipelagu i procesów zachodzących w aktywnych wulkanach. W Parku znajdują się również liczne gatunki roślin oraz zwierząt, które spotkać można jedynie w tej okolicy.

2. Park Narodowy Haleakala

Dawniej był częścią Parku Narodowego Wulkany Hawai’i i położony jest na wyspie Maui. Park Narodowy Haleakala mierzy 118 kilometrów kwadratowych, z których aż 100 kilometrów kwadratowych nie zostało naruszonych przez działalność człowieka. Dla zwiedzających udostępniony jest wyłącznie wytyczony szlak, prowadzący stroną wyspy, która jest tą najbardziej wietrzną.

3. Honolulu

Jest to miasto, które jest stolicą całego stanu i jednocześnie największym miastem położonym na archipelagu Wysp Hawajskich. Na terenie Honolulu znajduje się Pearl Harbor. Honolulu jest miastem, które przyciąga do siebie największą liczbę turystów i oferuje im całą gamę różnorodnych atrakcji. Położone tuż nad Oceanem oferuje doskonały wypoczynek. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji jest Waikiki Beach. Jest to słynna plaża, która jest idealna do uprawiania sportów wodnych, takich jak surfowanie, żeglowanie i nurkowanie.

4. Molokini

Wyspa o raczej niewielkich rozmiarach i wyjątkowej urodzie. Molokini swoje pochodzenie zawdzięcza zalaniu krateru wulkanicznego wodą. Wyspa charakteryzuje się niezwykłym kształtem przypominającym półksiężyc. Na Molokini najchętniej przyjeżdżają miłośnicy nurkowania, którzy mogą tutaj liczyć na niezwykłą przejrzystość wody. W trakcie nurkowania można swobodnie dojrzeć aż 46 metrów w głąb. Molokini znajduje się zaledwie 4 kilometry od wybrzeży wyspy Maui, dlatego czyste plaże i błękitna woda przyciąga masę ludzi.

5. Wodospad Wailua

Czyli wodospad liczący aż 35 metrów wysokości, co czyni go jednym z najwyższych na całych Hawajach. Wodospad Wailua znajduje się na wyspie Kauai i przyciąga wielu odwiedzających spragnionych adrenaliny lub niepowtarzalnych widoków. Wodospad Wailua słynny jest także z innej nieco mniej chlubnej strony konfliktów pomiędzy przedstawicielami państwowymi, a osobami pragnącymi dokonać ekstremalnych wyczynów. Skakanie z wodospadu Wailua jest bezwzględnie zabronione, jednak do dziś zdarzają się osoby próbujące dokonać tego niebezpiecznego wyczynu.

6. Zatoka Hanuma

Jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych, której nazwa oznacza krzywą zatokę. Każdego roku nad zatokę przybywają prawdziwe tłumy turystów. Zatoka Hanuma jest pod szczególną ochroną i nawet dotykanie rafy koralowej jest zabronione. Zatoka należy do Parku Narodowego, dlatego należy szanować również zwierzęta, które znajdują się w okolicy. Niepowtarzalną atrakcją są więc obecne tutaj Zielone Morskie Żółwie.

7. Centrum Kultury Polinezyjskiej

Niezwykłe miejsce, w którym można poznać nieco kulturę i obyczaje tutejszych okolic. Każdego dnia w Centrum odbywają się przedstawienia i wydarzenia muzyczne, które między innymi pokazują tradycyjne tańce i układy choreograficzne wyrażające charakter Hawajów. Centrum znajduje się na wyspie Oahu i oferuje także stałe wystawy dotyczące historii oraz kultury archipelagu.

8. Surfing

Będąc na Hawajach należy spróbować surfingu, który jest głównym zajęciem w wolnym czasie osób zamieszkałych w tutejszych okolicach. Pacyfik oferuje miłośnikom sportowym wyjątkowe warunki i niesamowite fale. Dla osób, które nigdy nie próbowały swoich sił w surfowaniu, dostępne są liczne szkoły i wypożyczalnie sprzętu do surfowania. W wielu miejscach na Hawajach spotkać można całe rzesze miłośników surfowania, którzy tworzą niepowtarzalny widok i doskonałą atrakcję dla odwiedzających i turystów na Hawajach.

9. Paddle boarding

To kolejna rozrywka wykorzystująca doskonałe warunki i okoliczności panujące na Pacyfiku. Paddle boarding polega na pływaniu na desce stojąc i odpychaniu się specjalnym wiosłem. Sport ten wbrew pozorom wymaga dużego zaangażowania i użycia siły, a także wymaga zachowania równowagi. Paddle boarding swoje początki miał właśnie na Hawajach, dlatego jest tam niezwykle popularny i bardzo chętnie uprawiany przez mieszkańców oraz przyjezdnych.

10. Pływanie z delfinami

Aktywność nazywana snorkeling, która możliwa jest właśnie na Hawajach. Jest to niezwykła okazja do pływania wraz z delfinami w ich najbardziej naturalnym środowisku. Najlepiej jest korzystać z organizowanych wycieczek, które gwarantują zobaczenie tych niezwykłych zwierząt. Warto również spróbować samemu wybrać się w okolice, w których delfiny mogą się pojawić. Najlepszym sposobem na dotarcie w miejsca występowania delfinów jest wcześniejszy paddle boarding. Daje on możliwość bardzo bliskiego kontaktu z tymi wspaniałymi zwierzętami.