Polska

10 Najlepszych Restauracji w Grzybowie

Nie brakuje osób, które chętnie wybierają się do Grzybowa – niewielkiej, nadmorskiej miejscowości, gdzie można iść na plażę o tej samej nazwie. Niech nikogo nie zdziwi fakt, że można tu spotkać wielu amatorów kitesrufingu. To jedna z ich ulubionych miejscowości. Oprócz tego, że można znaleźć tu świetne warunki do uprawiania tego sportu, warto sprawdzić, na jakie lokale gastronomiczne można tu liczyć. W końcu niejedna osoba schodząc z plaży po intensywnych kąpielach, plażowaniu, spacerowaniu, na pewno będzie chciała zjeść coś dobrego.

Restauracja Pod Strzechą

fot. fb.com/p/Karczma-pod-strzechą-100063829921746

Wraz z końcem sezonu letniego, ilość turystów znacząco ubywa. To jednak nie oznacza, że wszystkie restauracje się zamykają. Nadal można zjeść tu smacznie i pożywnie.

Jeden z lokali, który zasługuje na wyróżnienie, to Restauracja Pod Strzechą. Prawdziwi specjaliści, jeżeli chodzi o ryby, które po wyłowieniu na świeżo dostarczone są do lokalu. Ryb jest całe mnóstwo, więc każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Można zjeść je z frytkami, ziemniakami, świeżymi surówkami. Oprócz tego, można zjeść tu dobrą pizzę, owoce morza, a także swojskie naleśniki. Świetnym uzupełnieniem jest miła obsługa, która czuwa nad tym, aby żadnej osobie niczego nie zabrakło. Wszystkie produkty pochodzą od lokalnych dostawców. Adres: Nadmorska 67, Grzybowo.

Róża Wiatrów

for. fb.com/rozawiatrowgrzybowo

Jak to bywa nad morzem, Róży Wiatrów nie może zabraknąć. W ich wydaniu można liczyć na smaczne dania obiadowe, które podawane są przez najlepszą obsługę. Dużą popularnością cieszą się tradycyjne potrawy, jakie w wielu przypadkach inspirowane są lokalną kuchnią. Jednak za gotowanie odpowiedzialne są także kreatywne osoby, które szukają nowych smaków, jakie w ich wydaniu prezentują się wyjątkowo. Warte uwagi są szczególnie wyróżnione potrawy dla najmłodszych. Adres: Bałtycka 24, Grzybowo.

Restauracja Marinero

fot. fb.com/marinero.grzybowo

Wielu docenia ją za to, że znaleźć ją można w centrum miasta. Dzięki temu inne atrakcje, jakie można znaleźć w Grzybowie, znajdują się na wyciągnięcie ręki. Do plaży także nie jest stąd daleko. Do tego atrakcyjnie niskie ceny, które sprawiają, że za dobry obiad dla jednej osoby nie trzeba naprawdę dużo zapłacić. Dania opierają się na najlepszych tradycjach kuchni polskiej. Na obiad zawsze można liczyć na dobrą zupę i drugie danie, jakie może składać się np. z porządnego kotleta schabowego z duszonymi ziemniaczkami i koperkiem. Adres: Nadmorska 50, Grzybowo.

Jadłodajnia u Jacka

Zdjęcie ilustracyjne fot. Eiliv Aceron | Usnplash

Doskonale skorzystają na tym osoby, jakie zatrzymają się w Pensjonacie Anastazja, gdzie można liczyć na wygodne pokoje i apartamenty. Jadłodajnia znajduje się w tym samym budynku, więc dobre jedzenie zawsze ma się na wyciągnięcie ręki. Flaki wołowe z pieczywem; Kotlet mielony z ziemniakami, buraczki; Pierogi z owocami lub z serem na słodko polewane śmietaną lub masłem – to tylko kilka z licznych propozycji, jakie można tu zjeść. Adres: Nadmorska 62 A, Grzybowo.

Shama Barbeque & Grill

fot. fb.com/shamagrillbbq

Potrawy z grilla znajdują się tu na pierwszym miejscu. Nie brakuje także burgerów, jakie podawane są z różnymi dodatkami. Bez wątpienia zawsze otrzymuje się tu solidne porcje do jedzenia. Adres: Sztormowa 1, Grzybowo.

Oleńka – lokal gastronomiczny w Grzybowie

Będąc tutaj warto spróbować naleśników, jakie podawane są na słodkie. To jedno z ulubionych dań dzieci, jakie chętnie przychodzą tu z rodzicami. Oprócz tego, można tu liczyć na smaczną rybę i wiele innych lokalnych potraw. Adres: Kołobrzeska 1, Grzybowo.

Rekin

Lokal znajdujący się blisko morza, więc z plaży można tu szybko przyjść. Znaleźć tu można wiele dań, które bazują nie tylko na samych rybach, ale także na innych owocach morza. Do tego niskie ceny, które będą w stanie zadowolić tych, którzy lubią oszczędzać. Chociaż mając takie dania na wyciągnięcie ręki, nikt o oszczędnościach myśleć nie będzie. Adres: Plażowa 6, Grzybowo.

Restauracja Natura – The Art of Slow Food

Restauracja, która reklamuje się tym, że „wszystkie przetwory robimy sami, pieczemy chleb, wędzimy ryby i mięso oraz sezonujemy wołowinę”. Warto więc sprawdzić, czy te słowa są prawdziwe. Można zjeść tu wczesny lunch, ale nie można także odmówić sobie wieczornych kolacji, jakie można zjeść w gronie partnerów biznesowych lub ukochanej osoby. Adres: Nadmorska 36c, Grzybowo.

Restauracja Albatros

Nazwa, która zawsze kojarzy się z morskimi przygodami, jak to w końcu było w „Beacie z Albatrosa”. Tutaj na pewno należy przyjść na smaczną rybę, która podawana jest na talerzu z surówkami, jakie klienci mogą samodzielnie wybrać. Oprócz tego można liczyć na klasyczne dania kuchni polskiej, które polecane są dla tych, którzy przejedli się już rybami. Adres: Plaża 5, Grzybowo.

Willa & Restauracja Pauzylipon

Można tu nie tylko zjeść, ale także przenocować w pięknej willi. Może to właśnie tu warto zatrzymać się na weekendowy czas lub na dłuższe wakacje? Można być pewnym tego, że pod ręką będzie się miało doskonałą restaurację, gdzie każdy – od najmłodszego do najstarszego – będzie mógł znaleźć coś dobrego do jedzenia. Adres: Namiotowa 15, Grzybowo.