Ciekawostki

10 Fascynujących Ciekawostek o Grzybowie

Fot. Tomasz Leśniowski / Wikipedia

Grzybowo jest wsią stricte letniskową. Usytuowana jest zaledwie sześć kilometrów od Kołobrzegu, choć może się poszczycić znacznie spokojniejszą aurą niż ogromny kurort. To zdecydowanie miejscowość dla osób, które poszukują spokojnego i zacisznego miejsca na letni wypoczynek. Przedstawiamy ciekawostki o Grzybowie.

1. Morze

Grzybowo posiada bezpośredni dostęp do morza, co w praktyce oznacza nieco ponad 700 metrów linii brzegowej, które w sezonie przeobraża się w letnie kąpielisko.

2. Plaża nudystów

Niedaleko Grzybowa znajduje się plaża nudystów. Wbrew pozorom środowisko osób pragnących stać się częścią natury bezustannie się powiększa. To doskonały eksperyment i doświadczenie dla osób, które poszukują nowych bodźców.

3. Jarmark ceramiczny

Do Grzybowa warto udać się w sierpniu. To właśnie w tym miesiącu odbywa się w Grzybowie słynny jarmark ceramiczny.

4. XIX wiek

Grzybowo zostało założone jeszcze w pierwszej połowie XIX wieku. W pierwszych latach była osadą przede wszystkim rolniczą oraz rybacką. Dopiero w XX wieku dostrzeżono potencjał miejscowości jako miejsca wypoczynkowego.

5. Ośrodki i pensjonaty

Poza licznymi ośrodkami i pensjonatami, Grzybowo ma również do zaoferowania pole namiotowe. To idealne rozwiązanie dla turystów nastawionych na budżetowe podróżowanie.

6. Sporty wodne

Grzybowo to prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych, m.in. kitesurfingu oraz surfingu. Można się również załapać na rejsy statkiem, które są atrakcyjną formą zwiedzania okolic.

7. Gribowe

We wczesnym średniowieczu funkcjonowała nazwa Gribowe. Zawiła historia koniec końców doprowadziła do spolszczenia nazwy.

8. Względy zdrowotne

To miejsce, które zachwyci nawet najwybredniejszych turystów. Warto przybywać również ze względów zdrowotnych. Naszpikowane jodem powietrze to prawdziwa uczta dla całego organizmu i gwarancja na to, że dostarczamy sobie niezwykłej porcji zdrowia.

9. Linia brzegowa

Nietypowe ukształtowanie linii brzegowej sprawia, że woda morska w Grzybowie jest nieco cieplejsza niż w innych regionach polskiego wybrzeża.

10. Plaża

Plaża w Grzybowie potrafi wprawić w zachwyt. Poza bardzo drobnym jasnym piaskiem można natknąć się na przepiękną roślinność. Znacznie rzadszym zjawiskiem są podpływające do brzegu foki czy morświny. Można się tutaj również natknąć na meduzy, które dosyć często są wypychane na brzeg.