Polska

10 niesamowitych atrakcji dla dzieci w Górach Swoich i okolicy

Fot. vindicator / wikipedia

Góry Sowie to pasmo górskie znajdujące się w Sudetach Środkowych. Powierzchnia pasma liczy sobie ok. dwustu kilometrów kwadratowych. Najwyższym szczytem jest Wielka Sowa licząca sobie nieco ponad tysiąc metrów wysokości. To fantastyczne miejsce na aktywny wypoczynek z całą rodziną.

1. Twierdza Srebrnogórska

Jedną z największych atrakcji Gór Sowich jest Twierdza Srebrnogórska. Ta niezwykła budowla składa się z sześciu fortów. Została zbudowana jeszcze w XVIII wieku. Składa się z ponad 150 pomieszczeń.

2. Podziemne Miasto

Z całą pewnością sporą atrakcją jest Podziemne Miasto, które zostało zbudowane przez więźniów na rozkaz nazistów. Do dzisiaj nie wiadomo, jaką rolę miały pełnić podziemne korytarze i być może dlatego miejsce cieszy się tak wielkim zainteresowaniem.

3. Szlaki turystyczne

Góry Sowie to całe mnóstwo interesujących szlaków turystycznych. Warto jednak wybrać się na spacer do Parku Krajobrazowego Gór Sowich.

4. Sezon letni

Mówi się, że w sezonie letnim każdy turysta powinien mieć ze sobą rower. Nic w tym dziwnego. Pełno tutaj fantastycznych tras rowerowych o różnych stopniach trudności.

5. Sezon zimowy

Z całą pewnością miejsce jest atrakcyjne również w sezonie zimowym, a dla niektórych osób przede wszystkim w tym sezonie. Miłośnicy sportów zimowych zachwycą się tutejszymi trasami narciarskimi.

6. Wielka Sowa

Warto spróbować dostać się na Wielką Sowę. Nawet niezbyt małe dzieci powinny poradzić sobie z tym szczytem. Na górze można podziwiać nie tylko piękny widok, ale również fantastyczną kamienną wieże widokową, która liczy sobie ponad sto lat.

7. Zamek Grodno

Niedaleko Gór Sowich, a mianowicie w Zagórzu Śląskim znajduje się fantastyczny zamek Grodno. Zwiedzanie zamku jest fascynującą podróżą do przeszłości. Warto się tam udać, będąc w okolicy.

8. Sowy

Nazwa zobowiązuje. W Górach Sowich będziemy mieli do czynienia z tymi pięknymi ptakami, dla których góry stały się środowiskiem naturalnym. Warto ich wypatrywać podczas wspólnych spacerów.

9. Jezioro Bystrzyckie

Również w Zagórzu Śląskim, a więc niemal w bezpośrednim sąsiedztwie, znajduje się cudowne Jezioro Bystrzyckie. To doskonały pomysł na wspaniały dzień nad wodą, zwłaszcza w sezonie letnim.

10. Kalenica

Kalenica to jeden z najwyższych szczytów Gór Sowich. Wprawdzie nie cieszy się tak dużą popularnością, co dwa pozostałe, to jednak widok rozpościerający się ze szczytu jest zachwycający. Warto udać się na szczyt całą rodziną. Szlak nie jest zbyt wymagający, a satysfakcja gwarantowana.