Polska

Gliwice Bary Mleczne – 10 Najlepszych Barów Mlecznych

zupa

Gliwice to jedno z najważniejszych miast, jakie można znaleźć na Górnym Śląsku. Swoją sławą przebija je tylko Wrocław. To ogromna aglomeracja miejska, gdzie każdego dnia można spotkać wiele osób. Uczniów, studentów, osoby pracujące, seniorów, itd.

Te oraz wiele innych postaci na pewno będzie chciało wiedzieć, gdzie w Gliwicach można dobrze zjeść. Pamięci polecają się na pewno bary mleczne, jakie wielu osobom kojarzyć się mogą z czasami komuny. Gdzie w Gliwicach takie bary mleczne można znaleźć?

1. Bar Mleczny Teatralny

fot. fb.com/bar.teatralny

Takie płytki na ścianach aktualnie można znaleźć tylko w lokalach tego typu. W prawdziwych barach mlecznych, jakie swoim wystrojem wnętrz nawiązują do czasów przeszłych. Do tego to menu, które wisi na ścianie. Czarna tablica z wymienionymi nazwami dań. Jak więc widać, już wchodząc do lokalu można zapoznać się z nazwami poszczególnych potraw, jakie serwowane są przez obsługę na parujących półmiskach.

Adres: Tadeusza Kościuszki 12, Gliwice

2. Bar u Piotra

fot. fb.com/obiadygliwice

Piotr doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kupowanie zestawów wychodzi o wiele korzystniej niż w pojedynkę. Skoro tak, to nie można odmówić sobie spałaszowania smakowitego zestawu, który serwowany jest przez tutejszą obsługę. W ofercie można znaleźć wątróbkę, która podawana jest z ziemniakami i surówką. Niektórzy chętnie pałaszują również gołąbki, klopsiki, kotlet rzymski lub tradycyjny – kotlet schabowy.

Adres: Zwycięstwa 17, Gliwice

3. Bar Mikrus

fot. fb.com/BarMikrusGliwice

Klimatyczny bar, którego na mapie Gliwic nie można pomijać. Nie trzeba obawiać się tego, że porcje są mikroskopijnych rozmiarów. Zawsze jest to porządna porcja, która sprawi, że każda osoba się naje. Wśród takich klasyków, jakie goszczą na talerzach, można wymienić m.in. kotlet schabowy, filet z kurczaka, kotlet szwajcarski, kotlet Drwala, itd. Całkiem możliwe, że nie każdy wiedział, iż kotlety można przyrządzić na tyle różnych sposobów.

Adres: Jana Matejki 7, Gliwice

4. Bar Pod Pierożkiem

fot. fb.com/barpodpierozkiem

Już sama nazwa doskonale sugeruje, co jest tutaj numerem jeden. Oczywiście, że pierogi. Jednak nie trzeba obawiać się tego, że są to jakieś kupne produkty, które mrożone są po wielokroć. Tutaj można zjeść pierogi na różne sposoby – w wersji na słodko i wytrawnie. Każdy smak będzie w stanie zadowolić odwiedzających. Chociaż nie można zapomnieć o tym, że nie jest to jedyna potrawa, która serwowana jest przez zawsze uśmiechniętą obsługę lokalu.

Adres: Okopowa 8, Gliwice

5. Bar Przypiecek

fot. fb.com/p/Przypiecek-100064048680034

Klimatyczne miejsce, gdzie od progu w oczy rzucają się czerwono-białe obrusy na stołach. Dzięki temu całe wnętrze na pewno zostało ożywione. Dania można zjeść na miejscu, ale jeżeli tylko ktoś będzie chciał, obiad może zabrać także ze sobą do domu, jak również do pracy. Obiad można podzielić tu na zupy, jak również na drugie danie. Jednak nie trzeba zamawiać od razu dwóch potraw, jeżeli ktoś wie, że wszystkiego nie przeje. Żal wyrzucać jedzenia.

Adres: Jana Pawła II 10, Gliwice

6. Micha Zupa Bar

fot. fb.com/michazupabar

Na ogół bywa tak, że w barach mlecznych serwowane są zupy i dania mięsne. Rzadko kto bierze jednak pod uwagę to, że w takich miejscach chcieliby stołować się wegetarianie. Tutaj jednak nie ma z tym żadnego problemu. Zgodnie z tym, co widnieje na głównych tablicach, znajdą się również porcje dla nich. Jak więc widać, każda osoba będzie czuła się tu dobrze i może być pewna tego, że znajdzie dla siebie coś dobrego na talerzu.

Adres: Norberta Barlickiego 15, Gliwice

7. CZARGAR

fot. fb.com/CzarBarGliwice

Prawda, że bardzo sympatyczna nazwa i wcale nie jest trudna do wymówienia? Warto więc sprawdzić, jakie tam dokładnie czary odbywają się nad tutejszymi garami. Może nie do końca jest to magia, ale na pewno odpowiedzialne są za wszystko bardzo sympatyczne kucharki, jakie dążą do tego, aby każdemu zasmakowało. W garnkach oczywiście znaleźć można klasyki pośród klasyków, czyli zupę pomidorową, rosół, a także ziemniaki, jakie podawane są zawsze z mięsem.

Adres: Młyńska 8, Gliwice

8. Andros Bar

fot. fb.com/p/Andros-Bar-100057396612410

Typowy bar mleczny z metalowymi krzesełkami i małymi stolikami. Jednak nie trzeba się tego obawiać, ponieważ dla wszystkich osób znajdzie się tu miejsce. A jeżeli przy jednym stoliku będzie za mało miejsca dla rodziny, to można przecież poprosić o połączenie. Tak, aby każdy mógł czuć się tu komfortowo. Tym bardziej że będzie można tu spędzić ciepłe i wesołe chwile, ciesząc się wybornymi daniami, jakie zawsze podawane są w bardzo szybkim czasie.

Adres: Nowy Świat 9, Gliwice

9. Bar Easy Rider

fot. fb.com/bareasyriderpl

Nazwa może kojarzyć się trochę z Ameryką, ale można być pewnym tego, że jest to klasyczny bar mleczny. Zjeść tu można wiele smakowitości, jakie podawane są na obszernych talerzach. Jest to konieczne po to, aby wszystkie porcje mogły się zmieścić. Bo te są tu naprawdę słuszne i każdy w stanie jest się porządnie najeść. Wiosną i latem warto usiąść na dworze, w ogródku, który znajduje się przy samym wyjściu z lokalu.

Adres: Okrężna 24, Gliwice

Wśród innych barów mlecznych, jakie można znaleźć na terenie miasta, można wyróżnić:

  • Bar Gil, Pszczyńska 243;
  • Górnik. Bar, ks. dr Korczoka 47;
  • Obiadowo, Lublliniecka 45/2.