Gdzie warto zjeść w Jeleniej Górze

ciastko

Na wstępie kilka słów odnośnie miejscowości Jelenia Góra. Lokalizacja jej znajduje się w województwie Dolnośląskim. Korzenie sięgają XII wieku, ma ona swój herb oraz flagę. Wcześniej miasto zwało się Hirshberg. Czasopisma jakie są wydawane z nazwa miasta to: Rocznik Jeleniogórski, Nowiny Jeleniogórskie, Rynek Jeleniogórski, Jeleniogórska Gazeta Ogłoszeniowa.

Lista najlepszych restauracji

1. Restauracja I Love pasta
2. Restauracja I Love Pizza
3. Restauracja Cytrynowy Pieprz
4. Restauracja Club Sushi
5. Restauracja Mazurkowa Chata
6. Restauracja Bistro Stacja
7. Restauracja Cukiernia Bristolka T.R Surowiak s.c.
8. Restauracja Kucie Smaku
9. Restauracja American Burger
10. Restauracja Kobe Grill House by American Burger

Restauracje, palce lizać

Pierwsze dwie restauracje w tej miejscowości brzmią o podobnych nazwach. Oznaczają one „Ja Kocham Makarony” oraz „Ja Kocham Pizzę”.

Jednym słowem kuchnia włoska zagościła na dobre w Jeleniej górze. Serwowana pod kątem najbardziej profesjonalnej obsługi. Dania zawierają składniki, jak przyprawy włoskie, których my tu w Polsce raczej nie używamy w kulinariach, pierogach polskich.

Kolejne dwie restauracje to Cytrynowy Pieprz oraz Club Susi. Tu już kuchnie zmiksowane, od Śródziemnomorskiej, po międzynarodową, no i oczywiście włoską.

Podboje kulinarne opierają się na mięsie z ryb, mięsie zwierzęcym z nutą zielonego akcentu, czy też żurawinowego sosu. I Club Susi, jak sama nazwa restauracji wskazuje dania tu to surowa ryba. Menu japońskie, albo azjatyckie. Orientalne pomysły, inspiracje, kolorowe przysmaki, z rybą, z ryżem,

Trendy kulinarne

Kulinarne podboje na miarę XXI wieku. Zobaczyć i delektować się można w restauracji Mazurkowa Chata. Obiekt ten jest postawiony bezpośrednio dla potrzeb gastronomi. I wewnątrz i zarówno na zewnątrz wszystko jest bardzo zadbane.

Wejście wyłożone kaflami betonowymi, udekorowane czerwonymi kwiatami, bujnie rosnącymi. I wegetarianie i ludzie mający smak na kawałek pieczonego mięska z dodatkami mogą zagościć w tym, że też miejscu.

Na miejscu szóstym zadeklarowała się restauracja Bistro Stacja. Wyselekcjonowane menu, produkty z świeżym aromatycznym akcentem. Kucharz z pomysłem na świetną sałatkę. Rukola, krewetki, zielony górek podbijają podniebienia gości.

I coś o słodkim smaku. Miejsce przepełnione torcikami, galaretką, kremem, oraz tartom ze świeżymi owocami. Mianowicie cukiernia, która w ciepłe dni oferuje zewnętrze miejsca siedzące, wyłącznie dla klientów restauracji. Tu relaks, odprężenie na popołudniową kawę, jak znalazł.

Przepyszne smaki, orzeźwiające napoje.

Niema nic przyjemniejszego, jak wyjście z rodziną do restauracji. A później spacer by spalić zdobyte kalorie. Kucie smaku to restauracja w sam raz dla małej rodziny. Tu można spędzić kilka godzin rozmawiając o rodzinnych sprawach, popijając i zajadając się potrawami. Oczywiście tematów do rozmów nie brakuje.

Tematy polityczne, czy też sprawy drobne mogą być jak w czasie międzywojennym na buziach klientów. Gdzie to było u społeczeństwa polskiego normalnością.

Jak sama nazwa restauracji brzmi, tak i jest w kulinariach tego miejsca. Kucharz tworzy niesamowite arcydzieła by kompozycja menu przyciągała klientów. W jednym zdaniu można powiedzieć, pokaz mistrzostwa w serwowaniu.

Kleks śmietany, czy też o kształcie kropli deszczu. Nietypowe frytki, amerykańskie smażone ziemniaczki. Bajeczny wystrój, przytulny, przy tym stoliki udekorowane ciętymi, białymi tulipanami.

Jeśli mamy ochotę na Burgera w amerykańskim stylu to wyłącznie American Burger. Hamburgery wypełnione wszystkim, czego tylko dusza zapragnie. Od pomidora, po czerwona cebulę, rukole oraz maliny z dodatkiem ciepłych frytek i zimnej coli.

Słynna dziesiątkę oddziela od reszty 20 restauracji Kebab Grill House by American Burger. W tym pomysłowym biznesie wprowadzono rozwiązanie, jakim jest drewniane naczynie do podawania potraw klientom.

Oczywiście nie obejdzie się bez ciepłej herbaty. Herbata podawana z pełnym zestawem. I czajniczek, i filiżanka na podstawce. Przyjemnie można spędzić te kilka chwil przy mile podanej herbacie.

Oceń artykułDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.