Europa

Gdzie wyjechać na ferie zimowe?

Zakładając, że nie masz problemu z ciepłymi kurtkami i miłymi w dotyku szalikami, zima to idealny czas na wizytę we Włoszech. Tłumy rozpraszają się i w konsekwencji ceny spadają. Dzięki temu można w czasie wolnym zwiedzać muzea i zabytki. Święta Bożego Narodzenia przynoszą również słynne targi i magiczną pogodę, które czynią z tego urokliwego kraju urzekającą bajkę.

Zima to idealny czas na zarezerwowanie wizyty we Włoszech. W tym sezonie ceny są niższe, a w miastach jest mniej turystów. Ponadto we Włoszech odbywa się wiele festiwali i imprez, które zimą zapewniają rozrywkę, od świąt Bożego Narodzenia, do wspaniałego karnawału weneckiego. Gdzie zatem warto gdzie wyjechać na ferie?

Wyjazd na ferie zimowe 2019

Z północy na południe, miłośnicy gór mają we Włoszech wiele możliwości wyboru; narciarstwo, trekking, spacery, snowboarding i tak dalej. Te wszystkie zajęcia można zrobić w ponad 400 włoskich obszarach narciarskich w całym kraju. Miłośnicy sportów zimowych mogą być pewni, że o tej porze roku nie będziesz się nudzić, od Carano do Alta Via w Dolomitach, wystarczy wybrać cel podróży, zarezerwować bilet lotniczy i przygotować się do doświadczenia Włoch w najlepszym wydaniu.

Włochy to kraj, w którym zimą zawsze można znaleźć miejsca o łagodnym klimacie, a także opalać się w najzimniejszych miesiącach. Znane miejsca takie jak Rzym, Neapol i Palermo mają cieplejszy klimat zimowy w porównaniu z innymi miastami.

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najlepszych okresów na przyjazd do Włoch, przynajmniej dla miłośników Bożego Narodzenia. Włochy mają mnóstwo ulicznych targów, na których można znaleźć dużą liczbę prezentów i ręcznie robionych przedmiotów, których nie znajdziecie w zwykłych sklepach i możecie skosztować jednych z najsmaczniejszych włoskich świątecznych wypieków.

Gdzie najlepiej wyjechać na ferie zimowe 2019

Carano słynie z stromych i wąskich uliczek zbudowanych w ten sposób, aby ułatwić przepływ wody. Typowa wioska alpejska, otoczona pastwiskami i strzeżona przez wznoszące się szczyty. Zimą Carano jest strategicznym miejscem dla miłośników białego szaleństwa, którzy odpoczywają tu po dniu spędzonym na stokach pobliskiego ośrodka narciarskiego lub na trasach biegowych w Passo Lavaze.  Wyjazd na narty może być naprawdę udany.

Wioska Carano jest praktycznie dzielnicą Cavalese, głównego miasta regionu. Jeden z najpopularniejszych terenów narciarskich w Dolomitach. Latemar, znajduje się w odległości 10 minut jazdy samochodem. 

Family Camp to oferta skierowana do rodzin, podczas której odbywają się szkolenia z polskimi instruktorami szkółki narciarskiej Volare Kids. Family Camp to połączenie wygodnego wypoczynku w hotelu i aktywność fizycznej w Alpach.

Wyjazdy dla dzieci na ferie zimowe

W Carano dominują łagodne stoki idealne do jazdy na nartach z dziećmi, ale posiadacze „skipassa” pokrywającego całą dolinę będą mieli do wyboru znacznie więcej możliwości.

Położony na pięknym tarasie Carano jest typową górską wioską, z której można obserwować całą dolinę. Tereny narciarskie i liczne szlaki turystyczne są w zasięgu ręki. Tanie wyjazdy na ferie zimowe z dziećmi oferuje to biuro podróży. 

Już w przeszłości Carano było znane z leczniczych źródeł. Niedawno miejscowe władze starały się ponownie uruchomić te źródła, szczególnie korzystne przy schorzeniach reumatycznych i chorobach skóry.

Miłośnikom kultury mogą odwiedzić kościół San Nicolo, którego początki sięgają XVI wieku.

Miłośnicy sportu mogą oczekiwać na wiele udogodnień, od boiska sportowego po centrum fitness i dwa korty tenisowe.

Wędrując po centrum można zobaczyć malowidła ścienne i freskowe, piękną monolityczną fontannę wybudowaną w 1888 roku oraz stolicę poświęconą Najświętszej Marii Pannie.

W Carano można odwiedzić muzeum etnograficzne Casa Begna i starożytne źródło Ceva, z którego pochodzi siarkowo-wapniowo-magnezowa woda, która skutecznie zwalcza choroby reumatyczne i choroby skóry.

Jednym z najbardziej fantastycznych spacerów po wiosce jest Sentiero delle Cascatelle, czyli mały szlak wodospadów.

Jadąc kilka kilometrów od Carano dotrzesz do Passo Lavazé, wspaniałego miejsca dla miłośników sportu. Można tam uprawiać wędrówki piesze i trekking oraz uprawiać narciarstwo biegowe i zjazdowe.

Kolejnym ośrodkiem narciarstwa zjazdowego w pobliżu Carano jest Alpe Pampeago, punkt dostępu do Ski Center Latemar.

Na Doss Veronza, na zachodzie miasta, znajduje się wakacyjna wioska Veronza, z apartamentami zaspokajającymi wszystkie potrzeby z widokiem na góry Val di Fiemme.


gtag('config', 'AW-824088098');