Polska

Gdzie Dobrze Zjeść w Zamościu? Najlepsze Restauracje 2024 🍝

posiłki

Restauracja Bohema

Restauracja „Bohema” to przede wszystkim tradycyjne polskie jedzenie podane w nowoczesnej i estetycznej formie. W menu można znaleźć między innymi tarciuchy roztoczańskie, pstrąga oraz regionalny żurek. Imponująca jest również oferta dań z dziczyzny oraz przystawek na zimno.

fot. fb.com/restauracja.bohema.zamosc

Pizzeria Infinito

„Infinito” to jedna z najlepszych włoskich restauracji w mieście. Oprócz kilkunastu rodzajów tradycyjnej włoskiej pizzy można znaleźć tu również mięsne i wegetariańskie dania główne, a także skosztować wspaniałych południowych win.

fot. fb.com/pizzeriainfinitozamosc

Restauracja Luneta

„Luneta” jest przez wielu mieszkańców uważana za najlepszą restaurację w mieście. Stek wołowy, kotlet schabowy i gołąbki z tofu to tylko niektóre przykłady świetnego łączenia tradycyjnych wpływów z nowoczesnymi wymaganiami współczesnych smakoszy.

fot. fb.com/restauracjaluneta

Restauracja Muzealna Ormiańskie Piwnice

Zlokalizowana w samym sercu Zamościa restauracja „Ormiańskie Piwnice” to jedno z nielicznych w tej części kraju miejsc, w których można spróbować tradycyjnych ormiańskich potraw. Lamadzio, horowac i hajkakan kjabab to tylko niektóre dania, które z pewnością wzbudzą ciekawość u miłośników nowych doznań kulinarnych!

fot. fb.com/RestauracjaMuzealnaOrmianskiePiwnice

Krowa na Miedzy

„Krowa na Miedzy” to jedno z niewielu miejsc na naszej liście, które specjalizuje się w kuchni amerykańskiej. Kilkanaście rodzajów burgerów, żeberka, steki i wegańskie alternatywy każdego dania – wszystko to w jednym miejscu! „Krowa na Miedzy” to prawdziwy raj dla fanów kuchni zza oceanu.

fot. fb.com/krowanamiedzyzamosc

Gościniec Kanclerz

Restauracja w „Gościńcu Kanclerz” to kolejna propozycja dla osób, które cenią tradycyjną polską kuchnię. Dania mięsne, pierogi i zupy są oferowane podróżnym w ciekawej atmosferze budynku dawnej „Stodoły”.

fot. pixabay.com

Restauracja Polonia

Dla przyjezdnych do Zamościa ”Polonia” to przede wszystkim miejsce, gdzie można skosztować naleśników, placków ziemniaczanych i pierogów ruskich. Dużą zaletą lokalu jest również jego umiejscowienie w historycznym centrum miasta.

fot. fb.com/restauracjapoloniazamosc

Karczma Góralska

„Karczma Góralska” jest przykładem restauracji, która stanowi połączenie regionalnych wpływów z formą przybyłą zza granicy. Z tego powodu w menu można znaleźć między innymi burgery z oscypkiem, żurawiną i kozim serem.

fot. fb.com/KarczmaGoralskaWZamosciu

Centralka

„Centralka” to połączenie baru z koktajlami i restauracji. Menu oferuje dania pochodzące z całego świata – znajdziemy tu między innymi lokalne przysmaki, jak i dobrze znane „chilli con carne” oraz burgery.

fot. fb.com/centralka.zamosc

Pierogarnia Zamojska

Zamość, podobnie jak cały wschodni region Polski, słynie z przepysznych pierogów. Najlepszym miejsce na spróbowanie ich różnych odmian jest „Pierogarnia Zamojska”. Restauracja ta jest chętnie odwiedzana przez lokalnych turystów, jak i odwiedzających zza granicy!

fot. pixabay.com