Gdzie Dobrze Zjeść w Szczecinie? Najlepsze Restauracje 2023

mniam mniam

Szczecin oferuje zwiedzającym bardzo dużo miejsc z różnorodnymi kuchniami świata. Będąc tu można skosztować wielu egzotycznych smaków nie wyjeżdżając nawet poza granice miasta. Poniżej zestawienie kilku chętnie odwiedzanych lokali. Każde inne. Każde z własną kuchnią i historią.

Paprykarz Fish Market, Aleja Papieża Jana Pawła II 42

Restaurację Paprykarz Fish Market odnaleźć można w urokliwej dzielnicy, pośród innych knajpek i barów. Idealne miejsce dla wielbicieli ryb i owoców morza. Szef kuchni serwuje tu między innymi tatar z łososia, ośmiorniczki, małże oraz całą gamę świeżych ryb przyrządzanych na kilka sposobów. No i oczywiście tradycyjny paprykarz szczeciński – kultową potrawę sprzed kilku dekad. W restauracji kładzie się nacisk na wykorzystanie lokalnych produktów. Odwiedzając Szczecin po prostu trzeba tu wpaść.

Ukraineczka, Panieńska 19

Coś dla wielbicieli kuchni naszych sąsiadów. W menu wszystkie kultowe propozycje kuchni ukraińskiej. Godne polecenia są tu pielmieni, cepeliny oraz solianka. Sami nie wiemy, co bardziej przyciąga do lokalu: fenomenalny barszcz czy ubrane w piękne ludowe stroje kelnerki. Enklawa ukraińskiej kultury i smaku na mapie Szczecina.

Chinkalnia Restauracja Gruzińska, Śląska 9

Chinkalnia pozwala odbyć niesamowitą podróż po smakach Gruzji. Zarówno wystrój lokalu nawiązujący do najlepszych gruzińskich elementów kulturowych, jak i niedające się pomylić z niczym innym aromaty przypraw kuszą już od wejścia. Goście najchętniej wybierają chaczapuri oraz chinkali, a także pyszne przystawki. Na wyróżnienie zasługuje też miła i fachowa obsługa lokalu. Znawcy gruzińskiej kuchni na pewno się nie zawiodą.

Spiżarnia Szczecińska, Plac Hołdu Pruskiego 8

Na koniec coś dla wielbicieli tradycyjnych polskich smaków. Spiżarnia pozwala na nowo rozkochać się w polskiej kuchni. Specjalnością lokalu są mięsa: fantastyczna golonka, krucha gęsina, ale też domowej roboty kiszonki i pierogi. Elegancki wystrój lokalu sprawia, że świetnie sprawdzi się podczas organizacji uroczystego przyjęcia.

4/5 - (liczba ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.