Podróże

Gdzie Dobrze Zjeść w Świnoujściu: Gastronomiczny Przewodnik 2024

pyszny deser

Świnoujście to jedna z atrakcyjniejszych miejscowości, jeśli chodzi o te położone nad Bałtykiem. Słynie z docenianej przez turystów plaży, rejsów statkami oraz promenady. Podczas planowania swojego wakacyjnego odpoczynku w tym nadmorskim mieście, dobrze jest wziąć też pod uwagę przegląd restauracji. W kwestii gastronomicznej Świnoujście również ma sporo do zaoferowania.

fot. fb.com/neptun.restaurant

1. Restauracja Neptun – przy ulicy Bema 1 mieści się lokal z szerokim wachlarzem dań obiadowych. Od różnorodnych przystawek, takich jak krewetki, poprzez dania główne w postaci ryb i mięsa, aż po zupy, dania dla dzieci oraz desery – tego wszystkiego można spróbować w Neptunie. Jest też duży wybór, jeśli chodzi o napoje. Różnorodne herbaty, między innymi yerba mate, lemoniady, świeżo wyciskane soki czy alkohole to tylko kilka propozycji z menu.

fot. fb.com/RadissonBluResortSwinoujscie

2. Restauracja Oyster – mieści się przy alei Baltic Park Molo 2, dokładniej w hotelu Radisson Blu Resort. Wnętrze jest bardzo eleganckie i nowoczesne. Karta dań zmienia się tam w zależności od sezonu, niezmiennie jednak inspirowana jest zarówno kuchnią polską, jak i międzynarodową. Decyzja o odwiedzeniu restauracji Oyster wiąże się z możliwością spróbowania wykwintnych potraw, takich jak flambirowana ośmiornica, pierogi z gęsiną lub filet wołowy.

fot. fb.com/PodKogutemSwinoujscie

3. Karczma Polska Pod Kogutem – przytulna i starannie urządzona karczma oferuje polewki, koryta, dziczyznę oraz posiłki z różnych rodzajów mięsa i ryb. Miejsce bardzo cenione przez tych, którzy nie wyobrażają sobie obiadu bez mięsa. Karczma słynie również z dużych porcji i bardzo miłej obsługi. Można ją odnaleźć przy ulicy Żeromskiego 48.

fot. fb.com/RestauracjaToscana

4. Restauracja Toscana – idealny lokal dla fanów kuchni włoskiej. W karcie dań widnieją różnego rodzaju pizze, makarony oraz sałatki. Warto spróbować także ryb z pieca czy pysznych deserów, takich jak tiramisu. Nie mogło zabraknąć również wina – Toscana oferuje wino białe oraz czerwone, wino z beczki i wino musujące. Restauracja znajduje się na ulicy Marynarzy 2, w centrum Świnoujścia.