Polska

Gdzie Dobrze Zjeść w Polańczyku w 2024

dobry posiłek

Polańczyk to niepozorna wieś w Bieszczadach, która została okrzyknięta mianem „Polskiej Chorwacji”. Z tego właśnie faktu przyciąga tłumy turystów, którzy pragną zobaczyć tą perłę wśród polskich wsi. Ogromnym atutem tego miejsca jest oczywiście bliskość wody, ale także gór. Gdzie warto zjeść w Polańczyku?

1. Oberża Zakapior

fot. fb.com/OberzaZakapior

Lokal ten mieści się w centrum uzdrowiska Polańczyk, a serwowane są tutaj tradycyjne dania kuchni polskiej. Niesamowitym potrawom towarzyszyć będzie wspaniały klimat Bieszczad. W menu znajdują się także dania dawnych mieszkańców regionu, którymi są Łemkowie oraz Bojkowie. W okresie letnim, w Zakapiorku, który oddalony od oberży jest zaledwie 50 metrów, odbywają się wieczorki muzyczne przy grillu, które wprowadzają świetną atmosferę.

2. Restauracja Korona

fot. fb.com/KoronaRestauracja

Serwowana jest tutaj kuchnia polska oraz europejska. W okolicy restauracji widnieje woda oraz naturalna zieleń, która wprowadzi idealny klimat podczas spożywania wyśmienitych potraw szefa kuchni.

3. Karczma Pod Batem

fot. fb.com/p/Karczma-Pod-Batem-100057352753441

Znajduje się ona w centrum Polańczyka, w pobliżu jeziora Solińskiego. Szef kuchni serwuje regionalne dania kuchni polskiej. Potrawy opierają się na staropolskich przepisach, co sprawia, iż swoim kubkom smakowym zaprezentować może stare, wyśmienite dania. Klimat i wystrój karczmy jest oczywiście utrzymany tradycyjnie. Postaw na jedzenie w atmosferze gór!

4. Restauracja Na Górce

Nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ podczas spożywania rewelacyjnego posiłku mogą Państwo podziwiać pasma gór Bieszczad! Specjalnością doświadczonych kucharzy jest tutaj kuchnia polska, a także międzynarodowa, więc każdy gość znajdzie coś idealnego dla siebie. Wielką zaletą lokalu jest niezwykle miła obsługa, która jest zawsze chętna do pomocy przy wyborze.

5. Bar Pod Malwami

W tym miejscu nie zabraknie świetnych dań z ryb. Goście swoje kubki smakowe mogą także poczęstować rewelacyjnymi daniami tradycyjnej polskiej kuchni kresowej! Niezwykle malownicze miejsce i okolica sprawią, że dania smakować będą jeszcze lepiej!