Gdzie dobrze zjeść w Olsztynie: Gastronomiczny przewodnik 2023

desery

Olsztyn warto odwiedzić nie tylko ze względu na atrakcje turystyczne – równie ważną częścią tego miasta są restauracje. Po wizycie w Planetarium, aktywnym wypoczynku w Aquasferze czy pobycie nad jeziorem dobrze jest spróbować dań z najlepszych lokali gastronomicznych Olsztyna. Które z nich przyciągają najwięcej chętnych?

1. Drewno i Ogień

Ta restauracja znajduje się w sercu starego miasta (Prosta (7/9). Wielbiciele pizzy neapolitańskiej nie będą zawiedzeni, wstępując w progi tego miejsca. W menu znajdą się pozycje odpowiednie i dla tych, którym bardziej odpowiadają tradycyjne pizze, jak i dla tych, którzy lubią poeksperymentować – wybór jest ogromny. Zamówić można również przystawki, sałatki czy calzone.

2. Casablanca

Kolejna godna uwagi restauracja znajdująca się na starówce (dokładnie na ulicy Zamkowej 5). Temu miejscu nie można odmówić klimatu – stara willa ze wspaniale wyremontowanym wnętrzem to świetny wybór na wykwintny obiad. W menu znajdą się propozycje dla fanów drugich dań z mięsem (wątróbka, filet), makaronów (tagliatelle), jak również burgerów.

3. Parowar

Idealny lokal dla tych, którym bliska jest kuchnia wschodu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się pierogi w różnych smakach, przygotowywane na parze. Przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 24 można spróbować także dań wegetariańskich, bezglutenowych, zup, sałatek oraz deserów.

4. Tawerna Przystań

Miejsce bardzo charakterystyczne ze względu na widok, który można z niego podziwiać; otóż jedząc w olsztyńskiej Przystani (Żeglarska 3), podziwia się przy tym eleganckie jachty. Jeżeli chodzi o serwowane tam potrawy, są to przede wszystkim propozycje kuchni regionalnej.

5. Cudne Manowce

Niezwykła restauracja, która swoją nazwą nawiązuje do wiersza Edwarda Stachury. W tym przytulnym miejscu przekonać się można o tym, jak dużo potraw da się zamieścić w jednym menu – od przystawek, zup i dań głównych, poprzez dania przygotowywane specjalnie dla dzieci, aż po sałatki, placki, desery i kanapki. Warto też zwrócić uwagę na oryginalne nazwy potraw, takie jak: Maść czarownic do latania, Veni, Vidi, Vici lub Piekielne Wrażenia.

3/5 - (liczba ocen: 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.