Polska

Gdzie Dobrze Zjeść w Olsztynie w 2024

desery

Olsztyn warto odwiedzić nie tylko ze względu na atrakcje turystyczne – równie ważną częścią tego miasta są restauracje. Po wizycie w Planetarium, aktywnym wypoczynku w Aquasferze czy pobycie nad jeziorem dobrze jest spróbować dań z najlepszych lokali gastronomicznych Olsztyna. Które z nich przyciągają najwięcej chętnych?

1. Drewno i Ogień

fot. fb.com/drewnoiogien

Ta restauracja znajduje się w sercu starego miasta (Prosta (7/9). Wielbiciele pizzy neapolitańskiej nie będą zawiedzeni, wstępując w progi tego miejsca. W menu znajdą się pozycje odpowiednie i dla tych, którym bardziej odpowiadają tradycyjne pizze, jak i dla tych, którzy lubią poeksperymentować – wybór jest ogromny. Zamówić można również przystawki, sałatki czy calzone.

2. Casablanca

fot. fb.com/Casablanca.Olsztyn

Kolejna godna uwagi restauracja znajdująca się na starówce (dokładnie na ulicy Zamkowej 5). Temu miejscu nie można odmówić klimatu – stara willa ze wspaniale wyremontowanym wnętrzem to świetny wybór na wykwintny obiad. W menu znajdą się propozycje dla fanów drugich dań z mięsem (wątróbka, filet), makaronów (tagliatelle), jak również burgerów.

3. Parowar

fot. fb.com/parowar.olsztyn

Idealny lokal dla tych, którym bliska jest kuchnia wschodu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się pierogi w różnych smakach, przygotowywane na parze. Przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 24 można spróbować także dań wegetariańskich, bezglutenowych, zup, sałatek oraz deserów.

4. Tawerna Przystań

Miejsce bardzo charakterystyczne ze względu na widok, który można z niego podziwiać; otóż jedząc w olsztyńskiej Przystani (Żeglarska 3), podziwia się przy tym eleganckie jachty. Jeżeli chodzi o serwowane tam potrawy, są to przede wszystkim propozycje kuchni regionalnej.

5. Cudne Manowce

Niezwykła restauracja, która swoją nazwą nawiązuje do wiersza Edwarda Stachury. W tym przytulnym miejscu przekonać się można o tym, jak dużo potraw da się zamieścić w jednym menu – od przystawek, zup i dań głównych, poprzez dania przygotowywane specjalnie dla dzieci, aż po sałatki, placki, desery i kanapki. Warto też zwrócić uwagę na oryginalne nazwy potraw, takie jak: Maść czarownic do latania, Veni, Vidi, Vici lub Piekielne Wrażenia.