Polska

Gdzie Dobrze Zjeść w Kłodzku

przegląd dań

Kłodzko to przepięknie położone miasto z historią. Niewielu zwiedzających zdaje sobie sprawę, że obfituje też w knajpki i restauracje oferujące fantastyczne jedzenie.

1. Restauracja Korona

To jedna z najchętniej odwiedzanych restauracji na terenie całej Kotliny Kłodzkiej. Tylko tu spróbować można przepysznego steka serwowanego na gorącym kamieniu – dzięki niemu mamy możliwość sami kontrolować stopień wysmażenia mięsa. Lokal specjalizuje się w mięsiwach, jednak znajdą się tu także ciekawe propozycje dla wegetarian. Bardzo dobre burgery, żeberka i golonka od lat przyciągają tu swoich wiernych gości. Profesjonalna obsługa chętnie doradzi w wyborze odpowiedniego dania. Obowiązkowy punkt gastronomiczny na mapie Kłodzka.

Restauracja Savoy

To miejsce położone w centrum Kłodzka stworzone zostało przez miłośników smacznej kuchni i tradycyjnych smaków. W ładnym wnętrzu i miłej atmosferze można skosztować pysznego jedzenia oraz napić się dobrej kawy. Jest to elegancki lokal, który świetnie sprawdzi się podczas uroczystości rodzinnych. W pobliżu zlokalizowany jest spory parking, co stanowi spore ułatwienie w przemieszczaniu się po mieście.

Nota Bene

To stylowa knajpka, w której właściciele naprawdę wiedzą, jak dobrze nakarmić swoich gości. W menu królują pozycje wykorzystujące dobro lokalnych produktów, w tym pstrąga kłodzkiego. Fenomenalne desery stanowią idealne zwieńczenie posiłku. Bardzo uprzejma i pomocna obsługa lokalu, a atmosfera panująca w restauracji niemalże rodzinna.  Atrakcyjna lokalizacja w pobliżu centrum to kolejna zaleta tego miejsca.

Pałac Kamieniec

Pałac Kamieniec znajduje się poza Kłodzkiem, jednak warto przejechać tych kilka kilometrów, aby skosztować fenomenalnych dań tamtejszego szefa kuchni. Serwowane są potrawy sezonowe, dlatego karta zmienia się kilka razy w roku. Urokliwe miejsce zapiera dech w piersiach, pozwala się zrelaksować i wypocząć. Pyszna kawa i fantastyczne desery to także ogromny atut pałacu. Tu po prostu trzeba przyjechać!