Polska

Jelenia Góra – gdzie zjeść? Gastronomiczny przewodnik

pizza pyszna

Jelenia Góra, malowniczo położona u stóp Karkonoszy, to nie tylko miejsce, które zachwyca swymi zabytkami, parkami i krajobrazami, ale również kulinarnym bogactwem. Miasto to, będące kiedyś ważnym ośrodkiem handlowym, przejęło wiele tradycji kulinarnych z różnych stron świata, a dziś te tradycje łączą się z nowoczesnością, tworząc niepowtarzalną atmosferę dobrego smaku.

1. Sofa

fot. fb.com/Sofa.Jelenia.Gora

Sofa jest restauracjom, nazywaną od wielu lat przez mieszkańców Jeleniej góry najlepszym lokalem gastronomicznym w mieście. W tym miejscu serwuje się nowoczesne dania takie jak amerykańskie burgery ale również klasyczne makarony.

2. Piwniczka

fot. pixabay.com

Restauracja Piwniczka to klimatyczne miejsce zlokalizowane w podziemiu jeleniogórskiego ratusza. Jest tutaj bardzo przytulnie. restauracja proponuje w karcie szereg dań kuchni polskiej.

3. Szary Piec

fot. fb.com/szarypiec

W Szarym Piecu skosztujesz nie tylko tradycyjnej włoskiej pizzy ale też lokalnych włoskich smakołyków takich jak gnocci ze szpinakiem.

4. Marmotta

fot. pixabay.com

Marmotta to miejsce, w którym zjesz dobrze i domowo. Obsługa restauracji fachowo doradzi ci wybór dań, miejsce jest estetyczne a kuchnia rozpieści twoje podniebienie.

5. Dadami Trattoria Pizzeria

fot. fb.com/TrattoriaDaDami

DaDami Trattoria Pizzeria to typowa włoska restauracja, w której zjesz tradycyjna pizzę. To miejsce spotkań miłośników słonecznej Italii.

6. Drama Resto Bar

fot. fb.com/restodrama

Drama RESTO BAR to lokat świetnie zlokalizowany. Restauracja ma nowoczesny design i serwuje dania kuchni polskiej w nieco innej wersji niż ta, do której jesteśmy przyzwyczajeni.

7. American burger

fot. fb.com/AmericanBurgerJG

American Burger to kolejne miejsce, które warto odwiedzić. Tutaj jak sama nazwa wskazuje króluje klimat amerykański, zjesz naprawdę dobrego burgera. Od lat lokal cieszy się powodzeniem.

8. Cytrynowy Pieprz

fot. pixabay.com

Cytrynowy Pieprz jest lokalem typowo o włoskim klimacie. Goście restauracji mają możliwość patrzenia na cały proces przygotowywania posiłków. Kuchnia jest otwarta na salę, goście widzą kucharzy podczas pracy.

9. Gawełczyk

fot. fb.com/obiadydomowejg

Bary Restauracyjne Gawełczyk to miejsca, do których będą często wracać koneserzy polskiej kuchni. Lokal oferuje zarówno śniadania jak i  obiady oraz fantastyczny klimat.

10. Kucie Smaku

fot. fb.com/Kucie-Smaku

Restauracja Kucie Smaku serwuje gościom dania polskie w nowoczesnej odsłonie. Zwyczajne potrawy nabierają niepowtarzalnego charakteru co przyciąga wciąż nowych gości.