Gdzie dobrze zjeść w Jeleniej Górze: Gastronomiczny przewodnik

pizza pyszna

1. Sofa

Sofa jest restauracjom, nazywaną od wielu lat przez mieszkańców Jeleniej góry najlepszym lokalem gastronomicznym w mieście. W tym miejscu serwuje się nowoczesne dania takie jak amerykańskie burgery ale również klasyczne makarony.

2. Piwniczka

Restauracja Piwniczka to klimatyczne miejsce zlokalizowane w podziemiu jeleniogórskiego ratusza. Jest tutaj bardzo przytulnie. restauracja proponuje w karcie szereg dań kuchni polskiej.

3. Szary Piec

W Szarym Piecu skosztujesz nie tylko tradycyjnej włoskiej pizzy ale też lokalnych włoskich smakołyków takich jak gnocci ze szpinakiem.

4. Marmotta

Marmotta to miejsce, w którym zjesz dobrze i domowo. Obsługa restauracji fachowo doradzi ci wybór dań, miejsce jest estetyczne a kuchnia rozpieści twoje podniebienie.

5. Dadami Trattoria Pizzeria

DaDami Trattoria Pizzeria to typowa włoska restauracja, w której zjesz tradycyjna pizzę. To miejsce spotkań miłośników słonecznej Italii.

6. Drama Resto Bar

Drama RESTO BAR to lokat świetnie zlokalizowany. Restauracja ma nowoczesny design i serwuje dania kuchni polskiej w nieco innej wersji niż ta, do której jesteśmy przyzwyczajeni.

7. American burger

American Burger to kolejne miejsce, które warto odwiedzić. Tutaj jak sama nazwa wskazuje króluje klimat amerykański, zjesz naprawdę dobrego burgera. Od lat lokal cieszy się powodzeniem.

8. Cytrynowy Pieprz

Cytrynowy Pieprz jest lokalem typowo o włoskim klimacie. Goście restauracji mają możliwość patrzenia na cały proces przygotowywania posiłków. Kuchnia jest otwarta na salę, goście widzą kucharzy podczas pracy.

9. Gawełczyk

Bary Restauracyjne Gawełczyk to miejsca, do których będą często wracać koneserzy polskiej kuchni. Lokal oferuje zarówno śniadania jak i  obiady oraz fantastyczny klimat.

10. Kucie Smaku

Restauracja Kucie Smaku serwuje gościom dania polskie w nowoczesnej odsłonie. Zwyczajne potrawy nabierają niepowtarzalnego charakteru co przyciąga wciąż nowych gości.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.