Podróże

Gdzie Dobrze Zjeść w Białce Tatrzańskiej

kawy

Białka Tatrzańska to Podhalańska miejscowość często wybierana przez amatorów białego szaleństwa, ale liczne atrakcje sprawiają, że także poza sezonem narciarskim jest to miejsce oblegane przez turystów. W tak atrakcyjnym dla dzieci i dorosłych miejscu warto wiedzieć, gdzie udać się, aby zjeść dobry posiłek i poznać regionalną kuchnię. Oto gdzie dobrze zjeść w Białce Tatrzańskiej.

Restauracja Góralska

fot. pixabay.com

To typowy dla Podhala lokal z regionalną muzyką grana na żywo i regionalną kuchnią. Znakomite jedzenie w dużych porcjach.

Karczma Litworowy Staw

fot. pixabay.com

Karczma Litworowy Staw to lokal przyjazny dla rodzin z dziećmi. Jest to idealne miejsce na spróbowanie góralskiej kuchni. Smaczne i niedrogie jedzenie jest tutaj serwowane w dużych porcjach.

Restauracja Górska

fot. pixabay.com

To kolejna propozycja idealna do zapoznania się z Góralską kulturą. Jest to regionalny obiekt w nowatorski sposób serwujący tradycyjne potrawy w przystępnych cenach.

Góralski Zwyk

fot. pixabay.com

To typowa góralska restauracja, w której można zjeść smaczny posiłek w niskiej cenie. Lokal oferuje duży wybór dań, tradycyjny wystrój i miłą obsługę.

Karczma u Chramca

fot. fb.com/uchramca

To lokal dla rodzin z dziećmi i głodnych narciarzy. W tym miejscu można liczyć na miłą obsługę oraz szybko przygotowywane posiłki w niskich cenach.

Domowe smaki

fot. fb.com/Restauracja-Domowe-Smaki

To klimatyczny obiekt, serwujący dania kuchni polskiej, a także góralskiej. Proste i bardzo smaczne potrawy w dużych porcjach.

Zajazd Białczański

fot. pixabay.com

Miejsce to idealnie oddaje góralski klimat. Lokal serwuje pyszne jedzenie na wysokim poziomie i służy klientom miłą atmosferą i obsługą. W tle gra góralska muzyka. Ponadto zajazd oferuje także nocleg.

Restauracja Novobilski

fot. fb.com/restauracjanovobilski

To elegancki i gustowny lokal idealny na zorganizowanie uroczystości rodzinnej lub spędzenie czasu z ukochaną osobą. Serwują tam dania kuchni polskiej i europejskiej.

Restauracja Burkaty

fot. fb.com/pensjonatburkaty

To miejsce urządzone w bardzo góralskim stylu serwujące regionalne potrawy. Za lokalem znajduje się strefa rekreacyjna i plac zabaw dla dzieci.

Bury Miś

fot. pixabay.com

Ten lokal jest popularny do tego stopnia, że często trzeba czekać na stolik, ale warto dla pysznego jedzenia, które jest tam serwowane i przemiłej obsługi.