Polska

Najlepsze Pizzerie w Gdyni

pizza z serem

Gdynia to nie tylko miasto portowe, ale i bardzo popularne miejsce, szczególnie odwiedzane przez młodych ludzi. Nic w tym dziwnego, istnieje tu wiele wyższych uczelni, które przyciągają studentów z całego kraju.

Zwłaszcza tych, którzy wiążą swoją przyszłość z pracą na morzu. I jak to z żakami bywa, często odliczają skrupulatnie każdy grosz, by wystarczyło na wynajem.

Najczęściej zatem ich żywienie pozostawia wiele do życzenia i zamiast pełnowartościowych produktów, wybierają dania serwowane na szybko. Czy to oznacza, że tanio znaczy niesmacznie i niezdrowo? Nic bardziej mylnego!

Popularna na całym świecie pizza może być prawdziwym rarytasem, jeśli jest przygotowana z odpowiednich, zdrowych produktów o najwyższej jakości. Czy w Gdyni łatwo jest natrafić na takie miejsca? Tak, jeśli wiemy czego oczekujemy.

Poniższy ranking może nieco ułatwić podjęcie decyzji, gdzie dziś zjeść. Powstał z myślą nie tylko o studentach, ale i mieszkańcach oraz turystach, którzy poszukują sprawdzonej pizzerii w Gdyni.

1. Czerwony Piec

fot. fb.com/czerwonypiecgdynia

Czerwony Piec przy ulicy Starowiejskiej 40C w Gdyni to znane i popularne miejsce na gastronomicznej mapie miasta. Serwowane tu pizze zachwycają przepysznym smakiem. Nic w tym dziwnego, bowiem przygotowywane są według sprawdzonej, włoskiej receptury w piecu opalanym drewnem. Menu przygotowywane jest tak, by zaspokoić prawdziwych miłośników pizzy. Ceny są przystępne nawet dla studentów, bowiem dolne widełki zaczynają się od około 14 złotych. Przy korzystnej pogodzie, warto zamówić stolik w ogródku.

2. Francesco

fot. fb.com/pizzagdynia

Pizzeria Francesco mieści się przy ulicy Antoniego Abrahama 20. To uznany punkt na gastronomicznym szlaku Gdyni. Ciasto powstaje codziennie z najlepszych, dostępnych produktów. Sekretem doskonałego smaku są jednak aromatyczne przyprawy i zawsze świeże dodatki. Oprócz pizzy, zjeść tu można również desery, sałatki, czy antipasti.

3. Gdynianka

Zdjęcie ilustracyjne fot. Iryna Marienko | Unsplash

Czy może być coś bardziej kojarzącego się z miastem, niż sama nazwa pizzerii Gdynianka? A i owszem! Może to być także wyjątkowy, wręcz lokalny smak serwowanej pizzy! Tutaj nie odnajdziemy włoskich, klimatycznych trattorri, a raczej niezwykle udaną próbę przeniesienia włoskiego wypieku na polski grunt. W praktyce oznacza to połączenie śródziemnomorskich dodatków z polską bułką serową. Nie odnajdziemy tu zatem cienkiego, kruchego ciasta, raczej coś, co przypomina wykwintną drożdżówkę. Nie mniej jednak to coś dla osób, które poszukują nowych, kulinarnych odkryć. Lokal znajduje się przy ulicy Świętojańskiej 65 w Gdyni.

4. Viva la Pizza

fot. fb.com/vivalapizzagdynia

Viva la Pizza znajduje się w bardzo bliskim sąsiedztwie Pizzerii Gdynianka, bo na tej samej ulicy! Świętojańska 49 w Gdyni to miejsce z duszą i włoskim klimatem. Serwowane tu pizze są na naprawdę cienkim cieście i z tylko paroma dodatkami, jak na ten przysmak przystało.

5. Serio

fot. fb.com/serio.gdynia

Restauracja Serio to kolejna propozycja dla osób, które chcą smakowo przenieść się w śródziemnomorskie rejony. Lokal przy ulicy 3 Maja 21 w Gdyni już od samego wejścia zachwyca. Nie tylko wyglądem, ale i przesympatyczną obsługą, nastawioną przyjaźnie do klienta. Do tego stopnia, że zadowoleni wyjdą stąd nie tylko miłośnicy mięsa, ale i weganie oraz wegetarianie. Oprócz znakomitej pizzy, warto rozsmakować się również w innych daniach kuchni włoskiej. Dużym atutem jest również pobliski parking. Ceny zaczynają się od 14 złotych.

6. Ogniem i Piecem

Ogniem i Piecem to kolejny lokal w tym rankingu, który zachwyca przede wszystkim klimatem. Obsługa sprawia, że każdy klient czuje się odpowiednio dopieszczony i jak w ciepłej rodzinie. Oprócz pizzy (którą można zamawiać na kawałki!), warto także zapytać o piwa rzemieślnicze. Jedyny minus-mało miejsca, a to za sprawą bardzo dużego zainteresowania. Zatem zanim odwiedzimy lokal, najlepiej dokonać wcześniej, telefonicznej rezerwacji miejsca przy ulicy Świętojańskiej 87.

7. GiGi Pizza

GiGi Pizza to miejsce, w którym z wielką starannością podchodzi się do tworzenia dań. Sekretem lokalu jest przede wszystkim wyborny smak ciasta do pizzy. Do tego zawsze świeże, najwyższej klasy dodatki. Każdy miłośnik włoskich specjałów powinien, będąc w Gdyni, odwiedzić to miejsce. Chociaż rozpiętość cenowa zaczyna się od 30 złotych, to naprawdę warto zanotować adres: ulica Świętojańska 52.

8. Pizzeria La Spezia

Kolejnym, niebanalnym miejscem prezentowanym w tym zestawieniu jest Pizzeria La Spezia przy ulicy Portowej 8. Oprócz tradycyjnej, włoskiej pizzy, można także skomponować własną wersję. Serwowane dania są zawsze świeże i z najlepszymi dodatkami.

9. Casa Cubbedu

Casa Cubbedu brzmi egzotycznie i taką kuchnię właśnie prezentuje. Restauracja mieści się przy ulicy Spółdzielczej 1 w Gdyni. Zachwyca niebanalnym menu. Odnaleźć w nim można nie tylko niebanalne połączenie pizzy ze składnikami, ale i przeróżne kremy z warzyw, makarony i desery. To wszystko w przemiłej, przytulnej atmosferze i….włoskiej muzyce!

10. Przyjemność Pizza i Szprycer

Przyjemność Pizza i Szprycer przy Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 13/B2 w Gdyni to lokal na każdą kieszeń. Ceny zaczynają się już od 9 złotych, ale nikt stąd nie wyjdzie głodny. Warto tu zajrzeć nie tylko, gdy oczekujemy na pociąg! Właściciele tworzą miejsce z pasją i serwują przepyszną pizzę, które dopełniają przepyszne sosy.

Czytaj dalej: Gdzie dobrze i tanio zjeść w Trójmieście