Porady

Gadżety, które przydadzą się na biwaku

gadżety które przydadzą się na biwaku

Wyższe temperatury spowodowały, że coraz więcej osób decyduje się na biwak. Podróżowaniu sprzyja nie tylko fantastyczna aura, ale też zbliżający się coraz większymi krokami sezon urlopowy. Pole namiotowe zarezerwowane, ekipa zebrana, a prognozy pogody obiecujące? Sprawdź, jakie gadżety mogą się przydać podczas wyjazdu!

Przenośny prysznic

Uwielbiasz biwaki, ale kąpiele na nich spędzają ci sen z powiek? Na szczęście od kilku lat w sprzedaży są specjalne przenośne prysznice kempingowe, które można wykorzystać na polach namiotowych niewyposażonych w kabiny z prysznicami. Całość zawiera słuchawkę prysznicową, pompę, wąż do doprowadzenia wody oraz port USB do ładowania. Do zestawu warto dokupić też specjalną kabinę turystyczną (zazwyczaj jej podstawa zajmuje mniej niż 1 m2), która pozwoli uchronić się przed wścibskimi spojrzeniami, a do tego będzie fantastyczną osłoną przed wiatrem.

Składany czajnik elektryczny

Po dość chłodnej nocy na polu namiotowym lubisz napić się gorącej herbaty? Koniecznie zabierz ze sobą składany czajnik elektryczny! Tego typu gadżet można kupić w sklepach specjalizujących się w sprzedaży akcesoriów do domu. Dlaczego warto pokusić się o takie akcesorium? Przede wszystkim ze względu na specjalną komorę wykonaną z silikonu, która ułatwia złożenie – gadżet nie zajmie zbyt wiele miejsca w torbie. To niezwykle istotne, bo wyprawa wiąże się przecież z koniecznością zabrania takich rzeczy jak namiot, śpiwór, karimaty czy sprzęt do wędkowania (lub sportów wodnych). Osoby chcące zachować na dłużej ciepło herbaty czy kawy, nie powinny zapominać również o turystycznych termosach. Na polach namiotowych biwakowiczów korzystających z prądu jest bardzo niewielu, dlatego czasami lepiej mieć pod ręką zapas ulubionego napoju.

Miska kompaktowa

Nie wyobrażasz sobie robienia zapasów naczyń jednorazowych na dwutygodniowy wyjazd? Teraz już nie musisz! Zawsze możesz zainwestować w kompaktową miskę. Może ona pełnić nie tylko funkcję zlewu, ale także umożliwić umycie rąk czy twarzy. Po złożeniu dodatek ma mniej więcej średnicę 20 cm (sprzedawany jest w specjalnym pokrowcu), więc nie powinien być zbyt dużym obciążeniem dla całego bagażu.