Ciekawostki

18 mało znanych informacji o Freddiem Mercurym

Freddy Mercury

Freddie Mercury urodził się 5 września 1946 roku w Tanzanii, a zmarł 24 listopada 1991 roku w Londynie, w Wielkiej Brytanii. Był legendą jeszcze za życia, niesamowity muzyk i wokalista brytyjskiej Queen.

Był on jedną z największych person, jeśli chodzi o muzykę rockową w XX wieku. Jego niezwykły głos i dynamiczny charakter sprawiały, że na jego koncertach były tłumy. Najbardziej popularne hity Mercurego to „Bohemian Rhapsody”, „We are the Champions”, „Killer Queen”.

Jest to tak charakterystyczna postać, że pomimo wielu lat od śmierci artysty, nadal pozostaje on bardzo popularny. W kulturze internautów stał się on także memem, co świadczy o ponadczasowym przekazie, który wpływa już na przyszłe pokolenia.

1. Księżna Diana była bardzo dobrą przyjaciółką Freddiego. Kiedy chcieli razem wyjść na miasto, Freddie przebierał Dianę za mężczyznę, dzięki temu mogli oni razem spędzić czas.

2. Mercury na początku lat 70-tych był w długim związku z Mary Austin, gdy zmarł w 1991 roku to ona dostała większość pieniędzy, jego dom oraz tantiemy z nagrań.

3. Freddie uwielbiał koty, w pewnym momencie życia posiadał ich aż 10 i to właśnie im zadedykował album Mr. Bad Guy oraz piosenkę Delilah.

4. Freddie miał duży kompleks na punkcie swoich zębów, ale nie godził się na żadne ortodontyczne operacje, ponieważ bał się, że na skutek operacji zmieni się temper jego głosu i straci on wielu fanów. Jego zgryz był tak charakterystyczny, że z pewnością ucierpiałby na tym także jego wizerunek. Fani przyzwyczaili się do zębów Freddiego, dlatego też nie zdecydował się on na żadne ortodontyczne zabiegi.

5. Tak naprawdę Freddie miał na imię Farrokh, a jego nazwisko to Bulsara. Jednak gdy założył on Queen zmienił swoje imię i nazwisko.

6. Mercury od samego początku stworzył logotyp zespołu Queen, wszystko było staranie przemyślane ponieważ każdy z elementów odpowiadał znaku zodiaku poszczególnych członków zespołu.

7. Po śmierci Freddiego jeden z gatunków żółtych kwiatów został nazwany jego imieniem.

8. Czy wiesz, że Freddie i jego rodzina wyznawali starożytną religię zwaną zoroastrianizm, właśnie w tym samym obrządku odbył się pogrzeb Freddiego. Zaratusztrianizm, jest najstarszą religią monoteistyczną, która pochodzi z terenów dzisiejszego Iranu. Religia ta, jest w zasadzie fundamentem wszystkich religii monoteistycznych. To zaratusztrianizm wprowadził takie terminy i pojęcia, jak niebo, piekło i czyściec. Także idea zmartwychwstania, wywodzi się z tej starożytnej religii.

9. Merkury był tak naprawdę nieśmiałym mężczyzną, który nie przepadał za udzielaniem wywiadów, często był wycofany i nie lubił mówić za dużo o swoim prywatnym życiu, jednak oficjalnie przyznawał się do biseksualizmu.

10. Freddie zmagał się z AIDS, jego menager dał oświadczenie do opinii publicznej dzień przed śmiercią Freddiego, następnego dnia Freddie zmarł.

11. Czy wiesz, że gdy choroba Mercurego postępowała coraz bardziej odmówił on brania leków i przyjmował tylko tabletki przeciwbólowe. Uznawał, że jego stan się już nie poprawi, dlatego nie będzie dalej się leczył. Wiele osób twierdziło, że po śmierci Mercurego wpłynęła wielka kwota pieniędzy, na konto fundacji, która działała na rzecz walki z AIDS. Freddy za życia wspierał badania nad znalezieniem lekarstwa na AIDS, ale po śmieci nie przekazał żadnych pieniędzy na ten cel. Jest to mit, który powtarzany setki razy, wielu wydaje się prawdą.

12. W 1991 roku powstał ostatni klip z udziałem Freddiego,,These are the days of our lives’’, wtedy możemy zobaczyć jak bardzo wychudzony jest Freddie i jak zmaga on się z chorobą. Artysta chciał, aby jego ostatnie chwile były uwiecznione.

13. Utwór Mother Love był ostatnim utworem, który Freddie był w stanie fizycznie nagrać, na inne utwory nie starczyło mu już sił.

14. Trumna z ciałem Freddiego była wnoszona do utworu Arethy Franklin, jej tekst to „ Take my hand, precious lord, you have Got a friend”.

15. Czy wiesz, że Freddie uznawał siebie za wielkiego patriotę? Miał bardzo dużo szacunku do Rodziny Królewskiej oraz Wielkiej Brytanii.

16. Mercury potrzebował jedyne 3-4 godziny snu dziennie, uważał, że tyle zdecydowanie mu wystarczy do funkcjonowania jego organizmu.

17. Jego wielki i niesamowity głos to 3, 5 oktawy. Był to najbardziej rozpoznawany głos w latach 70, XX wieku, jego niesamowita charyzma i charakter sprawiała, że występy dostawały całkiem innego wymiaru.

18. Freddie ucząc się gry na pianinie osiągnął IV stopień, zarówno w teorii jak i w praktyce gry na instrumencie. Jednak bezkonkurencyjnie z grą na pianinie wygrał śpiew. Było to jego całe życie. Do ostatnich chwil życia żył on muzyką.