Europa

10 najlepszych atrakcji we Florencji dla dzieci

architektura

Wakacje we Włoszech, to marzenie wielu osób. Oglądanie pięknych zabytków, spacer malowniczymi uliczkami i pyszne włoskie dania, to tylko nieliczne powody, dla których chcemy odwiedzić ten piękny kraj.

Wiele rodzin z dziećmi, zastanawiają się czy Florencja jest odpowiednim, miejscem na wycieczkę. Czy znajduje się tam wiele atrakcji dla dzieci, czy pociechy będą się nudzić, a wycieczka okaże się porażka.

Przedstawiamy więc 10 najciekawszych miejsc, gdzie warto wybrać się z dziećmi będąc na wakacjach we Włoszech.

1. Piazza della Signori

Piazza della Signoria jest jednym z muzeum we Florencji, które zwiedzają rodziny z dziećmi. Czeka tu sporo atrakcji dla najmłodszych. Możemy przebrać się w kostiumy, obejrzeć przedstawienie kukiełkowe czy zamienić się w historyka i z mapą w ręku zwiedzać muzeum. Jest to zdecydowanie najlepsze rodzinne muzeum we Florencji.

2. Piazza della Repubblica

Karuzele kochają wszystkie dzieci, więc warto zabrać pociechy na antyczną karuzelę Piazza della Repubblica. Oprócz przejażdżki, możemy napić się tu świetnej kawy, lub zjeść pyszne, typowe dla regionu dania. Wolny czas umilą grajkowie uliczni, wykonujący włoskie utwory.

3 Muzeum Leonarda da Vinci

Muzeum Leonarda da Vinci, skupia nie tylko wyjątkowe prace malarza, ale również znajdują się tu rekwizyty multimedialne, które pozwolą zrozumieć sztukę. Miejsce doskonałe dla starszych dzieci.

4. Muzeum Stibberta

Chyba każdy mały chłopiec marzył, aby zostać rycerzem. W Muzeum Stibberta możemy zobaczyć wyjątkowe rzeczy, które należały kiedyś do rycerzy lub ich rodzin. Znajdują się tu tkaniny, instrumenty muzyczne oraz meble. To oczywiście nie wszystkie rekwizyty, które znajdują się w muzeum. Każdy mały rycerz będzie zachwycony.

5. Hop-On Hop-Off Tour

Dla dzieci, które nie lubią spacerować, polecamy dwupoziomowy autobusu Hop-On Hop-Off Tour, który jeździ ulicami Florencji, w pobliżu najsłynniejszych zabytków. Siedząc wygodnie w fotelu, możemy więc zobaczyć troszkę historii Włoch.

6. Most Ponte Vecchio

Wybudowany w 1345 roku most Ponte Vecchio jest jedną z największych i najchętniej odwiedzanych atrakcji turystyczny we Florencji. To właśnie tam znajduje się słynne popiersie Celliniego, To doskonałe miejsce na rodzinne spacery i atrakcja dla turystów, którzy mają tylko kilka dni na zobaczenie tego pięknego miasta.

7. Rejsy statkiem

We Florencji, możemy skorzystać z komfortowych rejsów. Dzięki takie możliwości, możemy zobaczyć nie tylko Florencję, ale pobliskie miejscowości. Przespacerować się wąskimi uliczkami, spędzić czas na plaży czy w niewielkiej wiosce rybackiej. Rejs dostarcza niezapomnianych wrażeń i z pewnością ucieszą nie jednego małego turystę. Tego typu rejsy są całodniowe, z dostępem do wyżywienia. Atrakcja cieszy się ogromną popularnością wśród turystów.

8. Plac Michała Anioła

To często odwiedzane miejsce nie tylko przez turystów, a le również mieszkańców. To własnie z tego miejsca, rozciąga się niewiarygodnie piękny widok na panoramę miasta. Najchętniej odwiedzają go fotografowie z całego świata, by zrobić fantastyczne ujęcia Florencji. W dzień, możemy napić się tu pysznej kawy, lub zjeść lody czy dania typowo włoskie. Wieczorem zaś, możemy podziwiać zachód słońca.

9. Bazilika San Miniato al Monte

Jest wyjątkowym kościołem, zbudowanym w stylu renesansowym. Do Bazyliki prowadzą schody koło których, znajduje się wyjątkowy ogród różany. Miejsce często odwiedzane przez turystów. To kolejny punkt widokowy, na panoramę miasta.

10. Zamek Vincigliata

Zamek udostępnia możliwość zwiedzania pięknych, zamkowych komnat. Odbywają się tu również różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i historyczne. Zamek jest pięknym miejsce widowiskowym. Na dziedzińcu znajduje się fontanna oraz urokliwy ogród. Zamek nie tylko udostępniony jest turystom, ale również organizowane są w nim uroczystości jak ślub. Po zwiedzaniu warto zatrzymać się na pyszny obiad, w zamkowej restauracji i spędzić bajeczne chwile z rodziną. Dla dzieci, możemy zorganizować poszukiwania skarbów lub zabawę w rycerza tudzież księżniczkę. Wycieczka na zamek może być długa, dlatego warto zarezerwować sobie cały dzień na zwiedzanie tej wyjątkowej budowli.

Florencja jest doskonałym miastem, na wycieczkę całą rodzina. Znajdują się tu liczne atrakcje turystyczne dla dorosłych, jak i dzieci w każdym przedziale wiekowym. Dla nieco leniwych turystów, są udostępnione rejsy promem, wycieczki autokarowe, jednodniowe wycieczki szybkimi pociągami czy miejskim tramwajami.

Dla bardziej aktywnych czekają liczne muzea, teatry, opery, place zabaw, parki i ogrody, w których możemy zorganizować piknik, lub świetnie się bawić. Dla dzieci fascynujących się kuchnią, organizowane są różnego typu szkolenia i kursy z kuchni włoskiej, dzięki czemu, każdy mały kucharz będzie mógł spróbować swoich sił w przyrządzeniu smacznej włoskiej pizz.

Z pewnością będą to fantastyczne wakacje, które zostaną w waszej pamięci na długi czas.

Przedstawione atrakcje, są oczywiście nieliczną częścią miejsc, które możemy odwiedzić z dzieckiem we Florencji. Warto je jednak wziąć pod uwagę planując wczasy, gdyż są to urokliwe i ciekawe miejsca, które z pewnością spodobają się Twojemu dziecku.