Ciekawostki

10 Ciekawostek o Filmie Bohemian Rhapsody

Hannover
źródło: Uwe Matezki / Wikipedia

„Bohemian Rhapsody” to długo wyczekiwana biografia Freddiego Mercurego, która pojawiła się na wielkim ekranie w 2018 roku. Zarówno role, jak i cała oprawa muzyczna filmu, zostały doskonale przyjęte przez krytyków, widzów i fanów zespołu. Co warto wiedzieć o filmie? Poniżej znajdują się wybrane ciekawostki.

1. Lider

W rolę charyzmatycznego lidera zespołu Queen wcielił się Rami Malek, który otrzymał Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Opanowanie ruchu scenicznego, który był u Freddiego bardzo charakterystyczny, zajęło aktorowi wiele miesięcy.

2. Podobny głos

Śpiewane fragmenty w filmie zostały wykonane przez Marca Martella. Komputerowe badania wykazały, że jego głos jest w ponad dziewięćdziesięciu procentach taki sam, jak głos lidera Queen.

3. Film

Podczas powstawania filmu nieustannie konsultowano się z Brianem Mayem oraz Rogerem Taylorem, czyli gitarzystą oraz perkusistą zespołu Queen. Artyści pomagali stworzyć kreację jak najbardziej przypominającą ich przyjaciela.

4. Rami Malek

Rami Malek, grając Freddiego, musiał nosić specjalnie stworzone zęby, które przypominały charakterystyczny zgryz Freddiego. Po zakończeniu zdjęć dostał je na pamiątkę i kazał ozłocić.

5. Adam Lambert

W jednej ze scen w filmie pojawia się Adam Lambert, czyli wokalista, który od lat koncertuje z zespołem Queen. Trudno go jednak rozpoznać ze względu na doczepianą brodę i długie włosy.

6. Sacha Baron Cohen

Początkowo Freddiego miał zagrać Sacha Baron Cohen, ale zrezygnował z roli z powodu różnic twórczych między nim a żyjącymi członkami zespołu. Rami Malek został wybrany nie tylko ze względu na swój talent, ale również dlatego, że linia jego szczęki i profil bardzo przypominały producentom lidera zespołu Queen.

7. Bryan Singer

Reżyserem filmu był Bryan Singer, który dwa tygodnie przed zakończeniem zdjęć został zwolniony. Powodem były jego częste nieobecności. Na ostatnie dni pracy zastąpił go Dexter Fletcher.

8. Brian May i Roger Taylor

Brian May i Roger Taylor wykonali na potrzeby filmu specjalne rockowe aranżacje niektórych utworów zespołu. Dzięki temu warstwa muzyczna filmu uznawana jest za doskonałą.

9. Fani

Fani zespołu zauważyli w filmie wiele nieścisłości. Jedną z nich był fakt, że Freddie, grając historyczny koncert na Wembley, nie miał jeszcze pojęcia o tym, że choruje na AIDS. Żyjący członkowie zespołu potwierdzili jednak, że celowo zmieniono chronologię niektórych wydarzeń.

10. Jeden z najtrudniejszych do zaśpiewania

„Bohemian Rhapsody” to tytuł jednego z największych przebojów Queen, który uznaje się za jeden z najtrudniejszych do zaśpiewania utworów w historii.