Fascynujące ciekawostki o Promach Kosmicznych

Od wielu tysięcy lat, ludzie marzą, aby wzbić się do góry, i odkryć to, co dotychczas jest nieznane. Z wiekiem, postęp technologiczny sprawił, że zbudowano tak zwane promy kosmiczne. Mają one wiele zadań. Między innymi, umieszczają w przestrzeni kosmicznej liczne narzędzia i sprzęty, które pomagają zdobyć więcej informacji na temat danej planety. Dzięki nim, być może, w niedalekiej przyszłości, będą organizowane wycieczki chociażby na Mars.
Ciekawostki o promach kosmicznych.

1. Wahadłowiec NASA

Pierwszy statek kosmiczny, który poleciał na Marsa to wahadłowiec NASA. Lot odbył się 40 lat temu.

2. Loty Kosmiczne

Dzięki lotom, za pomocą promów kosmicznych, naukowcy zebrali cenne wskazówki, które mogą przyczynić się do powstania życia między innymi na Marsie.

3. Prom kosmiczny

Prom kosmiczny, może wyruszyć w podróż bez, lub z załogą. Przygotowania są bardzo uciążliwe, i niekiedy, wiążą się z uszczerbkiem na zdrowiu załogi.

4. Satelity

Przy pomocy promu kosmicznego, najczęściej umieszczane są satelity. Dzięki nim, NASA o0trzymuje wszelakie badania dotyczące przestrzeni kosmicznej.

5. Paliwo stałe

Napędem stosowanym w promie kosmicznym jest paliwo stałe.

6. Stany Zjednoczone i Polska

Największą ilość promów kosmicznych posiadają Stany Zjednoczone, a następnie Polska.

7. Statek kosmiczny

Statek kosmiczny dzieli się na 6 różnych rodzajów: rakieta, kapsuła, wahadłowiec, samolot kosmiczny, sąda kosmiczna i sztuczna atelita.

8. Wostok 1

Pierwszy statek kosmiczny nazywał się Wostok 1

9. John Glenn

Amerykanin John Glenn , jako pierwszy osiągnął orbitę okołoziemską.

10. Sztuczna atmosfera

Każdy statek, wyposażony jest w urządzenie, wytwarzające sztuczna atmosferę.

11. Jurij Gagarin

12 kwietnia 1961 roku Jurij Gagarin, jako pierwszy człowiek, odbył lot statkiem kosmicznym.

12. Wyprawa w kosmos

Wyprawa w kosmos, jest trudnym doświadczeniem, i wymaga długiego przygotowania. Statek kosmiczny, to nie tylko środek transportu, ale również dom dla tych, którzy zdecydują się wyruszyć w trudną podróż. Podczas produkcji nowoczesnych promów kosmicznych, zwraca się uwagę nawet na najmniejsze elementy, które ułatwią załodze lot. Prócz możliwości wytworzenia własnej atmosfery, urządzenie dostosowane jest, do produkcji między innymi pożywienia, w razie awarii, lub opóźnienia lotu.

13. Niezapomniana wycieczka

Dzięki statkom kosmicznym, można będzie wybrać się na niezapomnianą wycieczkę, i być może, uda się stworzyć na Marsie życie.

Oceń artykułDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.