Europa

Fakty o których prawdopodobnie nie wiedziałeś o Porto

porto w portugalii

Chociaż jest to najmniej turystyczne miejsce w Europie Zachodniej, jeśli kochasz tętniącą życiem kulturę, wspaniałą architekturę, spokojne plaże, naturalne piękno i poczucie romantyzmu, to będziecie zachwyceni urokiem i różnorodnym doświadczeniem, jakie oferuje Porto.

Łacińska łacińska nazwa Porto to Portus Cale. Później, w czasach średniowiecza, region na północ od Douro został nazwany „Condado Portucalense” (powiat portugalski), który później stał się Portugalią.

Miasto Porto nosi nazwę „Invicta”. W języku portugalskim słowo Invicta oznacza „które nigdy nie zostało zdobyte”. Nazwa Porto pochodzi od tego, że w XIX-wiecznej wojnie domowej nigdy nie zostało zdobyte, a nawet przetrwało oblężenie, które trwało ponad rok.

porto

Najsłynniejsze wina portugalskie, wino portowe, jest tradycyjnie produkowane w dolinie Douro i przechowywane w piwnicach w Vila Nova de Gaia, tuż nad rzeką Porto. Proponuję odwiedzić jaskinie w Gaia na kilka sesji degustacyjnych.

Najbardziej typowe danie w Porto Francesinha („Frenchy”) (obecnie serwowane w całym kraju ze względu na jego popularność). Ta pięciowarstwowa kanapka nie jest przeznaczona dla tych z Was, którzy mają słabe żołądki. Jest bardzo specyficznym i intensywnym rodzajem kanapki. Składa się z różnych rodzajów mięsa i kiełbas, sera, wyśmienitego sosu piwno-pomidorowego.

W latach 1958-1960 na ulicach Porto gościł Grand Prix Portugalii Formuły 1. Po 1960 r. Boavista Circuit nigdy nie był gospodarzem kolejnego GP Formuły 1, ale został ponownie przyjęty do WTCC w latach 2007-2013.

W rzeczywistości most Maria Pia był ostatnim projektem Gustave’ a Eiffla przed jego słynną Wieżą Eiffla. Eiffel był wtedy częścią projektu D. Luis Bridge, dopóki nie zdecydował się odejść od niego.