Fakty o których prawdopodobnie nie wiedziałeś na temat Porto

porto w portugalii

Chociaż jest to najmniej turystyczne miejsce w Europie Zachodniej, jeśli kochasz tętniącą życiem kulturę, wspaniałą architekturę, spokojne plaże, naturalne piękno i poczucie romantyzmu, to będziecie zachwyceni urokiem i różnorodnym doświadczeniem, jakie oferuje Porto.

Łacińska łacińska nazwa Porto to Portus Cale. Później, w czasach średniowiecza, region na północ od Douro został nazwany „Condado Portucalense” (powiat portugalski), który później stał się Portugalią.

Miasto Porto nosi nazwę „Invicta”. W języku portugalskim słowo Invicta oznacza „które nigdy nie zostało zdobyte”. Nazwa Porto pochodzi od tego, że w XIX-wiecznej wojnie domowej nigdy nie zostało zdobyte, a nawet przetrwało oblężenie, które trwało ponad rok.

porto

Najsłynniejsze wina portugalskie, wino portowe, jest tradycyjnie produkowane w dolinie Douro i przechowywane w piwnicach w Vila Nova de Gaia, tuż nad rzeką Porto. Proponuję odwiedzić jaskinie w Gaia na kilka sesji degustacyjnych.

Najbardziej typowe danie w Porto Francesinha („Frenchy”) (obecnie serwowane w całym kraju ze względu na jego popularność). Ta pięciowarstwowa kanapka nie jest przeznaczona dla tych z Was, którzy mają słabe żołądki. Jest bardzo specyficznym i intensywnym rodzajem kanapki. Składa się z różnych rodzajów mięsa i kiełbas, sera, wyśmienitego sosu piwno-pomidorowego.

W latach 1958-1960 na ulicach Porto gościł Grand Prix Portugalii Formuły 1. Po 1960 r. Boavista Circuit nigdy nie był gospodarzem kolejnego GP Formuły 1, ale został ponownie przyjęty do WTCC w latach 2007-2013.

W rzeczywistości most Maria Pia był ostatnim projektem Gustave' a Eiffla przed jego słynną Wieżą Eiffla. Eiffel był wtedy częścią projektu D. Luis Bridge, dopóki nie zdecydował się odejść od niego.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *