Ciekawostki

10 Najlepszych Atrakcji na Event

zabawa

Z roku na rok różnej maści eventy zyskują na popularności. Organizowane są chociażby masowe urodziny dla dzieci, spotkania dla pracowników, imprezy plenerowe czy koncerty. Takie eventy mają wiele pozytywnych cech, jak chociażby zdolność integrowania ludzi. Żaden event jednak nie odniesie sukcesu, jeżeli nie będzie na nim ciekawych atrakcji i to dla ludzi w różnym wieku. Jakie są najbardziej popularne atrakcje na event? Poniżej kilka ciekawych propozycji, które mogą urozmaicić każde wydarzenie.

1. Stoisko z watą cukrową

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że stoisko z watą cukrową to relikt przeszłości. Jednak zarówno duzi jak i mali uwielbiają słodką watę, która obecnie podawana może być w różnych kolorach, co jest dodatkową atrakcję. Z waty cukrowej ucieszą się dzieci w różnym wieku. Zadowoleni będą także i dorośli, którzy będą sobie mogli przypomnieć czasy swojego dzieciństwa. Jest to ciekawa atrakcja z kilku względów. Po pierwsze, jest stosunkowo tania. Po drugie, jest rozchwytywana przez osoby w różnym wieku, a po trzecie, takie stoisko zajmuje stosunkowo niedużo miejsca, nadaje się więc także na imprezy, które odbywają się na ograniczonej powierzchni.

2. Fotobudka

Fotobudki, to atrakcje, które od kilku lat robią prawdziwą furorę na różnorodnych wydarzeniach, poczynając od uroczystości ślubnych, a na imprezach integrujących pracowników kończąc. Fotobudkę można wynająć na cały wieczór, a także na zaledwie kilka godzin. Będzie to ciekawe urozmaicenie na event publiczny, jak również na imprezę o charakterze prywatnym. Z fotobudki korzystają osoby w różnym wieku – potrzebne jest tylko i wyłącznie jedno – duża dawka poczucia humoru i dystans do siebie, by móc sobie zrobić nieszablonowe zdjęcia ze znajomymi.

3. Malowanie twarzy

Malowanie twarzy to atrakcja, która towarzyszy przede wszystkim rozmaitym wydarzeniom dla dzieci. Jednak coraz częściej spotkać można propozycję malowania twarzy także i dla osób dorosłych. Nie są to jak w przypadku dzieci radosne maski zwierzęce, ale bardziej profesjonalne malunki, o charakterze często orientalnym.

4. Odrobina historii

Ciekawym urozmaiceniem każdego wydarzenia może być stoisko z historycznym łukiem. Strzelać można do różnych przedmiotów, choć najbardziej popularna jest konopna tarcza. Jako instruktor występuje mistrz łuku w historycznym stroju. Przy takiej atrakcji popisać mogą się głównie panowie, trzeba mieć bowiem nie lada siłę aby naciągnąć cięciwę w historycznym drewnianym łuku.

5. Gra plenerowa

Nie ma lepszego sposobu na integrację ludzi podczas eventu niż gra plenerowa. Jej tematyka może być dowolna, musi jedna zostać odpowiednio dobrana pod kątem tematyki samego wydarzenia. Można zrobić osobne gry plenerowe dla dzieci i osób dorosłych, a można także wyjść z ciekawą propozycją rodzinną przy której świetnie będą się bawić zarówno duzi jak i mali uczestnicy wydarzenia.

6 Gry planszowe

Po latach fascynacji grami telewizyjnymi i komputerowymi do łask wracają gry planszowe oraz karcianki. W specjalistycznych sklepach znaleźć można wiele propozycji gier planszowych, które dedykowane są osobom dorosłym, Może być to ciekawe wzbogacenie każdego eventu. Można na przykład zrobić turniej gier planszowych z jakimiś atrakcyjnymi nagrodami. Wystarczy odrobina pomysłowości. Nie jest to bardzo drogie – gry planszowe można za darmo wypożyczyć chociażby z biblioteki publicznej.

7. Filmowanie z drona

Eventy mają to do siebie, że chcąc przyciągnąć tłumy ludzi, trzeba być na czasie z atrakcjami. Drony co prawda do powszechnego obiegu weszły już kilka ładnych lat temu, jednak do tej pory film nakręcony z perspektywy niewielkiego obiektu latającego to nie lada gratka i wyjątkowa pamiątka dla uczestników wydarzenia, którzy po czasie mogą się wyszukiwać na filmiku. Koszt wynajęcia drona wraz z operatorem na cały dzień to wydatek przynajmniej kilku tysięcy złotych.

8. Wirtualna rzeczywistość

Jeżeli rzeczywistość okazuje się nazbyt szara, to trzeba ją trochę urozmaicić! Wyjątkową propozycją na każdy event niech będzie wirtualna rzeczywistość. Przy pomocy specjalistycznych maszyn, w jedną chwilę można przenieść się w świat gier i wcielić się w ulubioną postać, mając przy tym wrażenie, że to wszystko jest w pełni realne.

9. Magiczne lustra

Jeżeli dla kogoś fotobudka to za mało, to ciekawą propozycją niech będzie Magic Mirror. Jest to wyjątkowe fotolustro, które pozwala na fantastyczną zabawę podczas robienia sobie selfie. Można robić zdjęcia, a także zabawne gify.

10. Tradycyjne lody

Na upalne dni nie ma lepszej atrakcji na wydarzenie plenerowe niż pyszne lody. Obecnie coraz więcej firm proponuje lody wyrabiane według tradycyjnej receptury. Takie lody cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Można także pokusić się o lody włoskie. Kręcone lody są uwielbiane przez dzieci.