10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Energylandii

roller coaster
źródło: www.energylandia.pl

Parki rozrywki, są miejscem gdzie każdy może dobrze bawić. Zarówno dorośli, jak i dzieci. Są to miejsca w których dorośli znowu mogą poczuć się, jak dzieci, a dzieci czują, że rodzice także potrafią dobrze się bawić.

Energylandia jest miejscem jedynym w swoim rodzaju. Ten największy park rozrywki zlokalizowany w Zatorze, jest miejscem, które można odwiedzać co roku, a i tak na pewno znajdziemy w nim nowe atrakcje.

Na szczególną uwagę dzieci zasługuje część parku, która nosi nazwę bajkolandia. Jest tutaj tyle atrakcji, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

1. Crazy bus, jest atrakcją, która na pewno przypadnie do gustu młodym chłopcom. Zajęcie miejsca kierowcy w tubusie jest marzeniem każdego małego kierowcy, a co dopiero jazda autobusem, który podnosi się zarówno w górę, w dół, ale także w przód i w tył. Przejażdżka takim autobusem na pewno będzie niezapomnianą przygodą o której będzie się często wspominać, a kiedy ponownie odwiedzi się energylandię, to ponowna jazda, będzie niemalże obowiązkowa.

2. Karuzela Leoś, to atrakcja, której żadne dziecko nie powinno przegapić. Przecież karuzele są kwintesencją wspaniałej zabawy, której dzieci od lat doświadczają w wesołych miasteczkach i parkach rozrywki. Karuzela Leoś jest wiernie odwzorowanym odpowiednikiem słynnej karuzeli Wiedeńskiej. Różnica jest jednak taka, że karuzela Leoś jest zaprojektowana specjalnie pod kątem dzieci i ich potrzeb. Pięknie zrobiona i bajecznie oświetlona karuzela z pewnością przypadnie do gustu każdemu chłopcu i dziewczynce, a koniki na których się jeździ wznosząc się raz w górę i opadając w dół, sprawią, że karuzela będzie ulubionym miejscem dla dzieci w każdym wieku. W końcu nie zawsze da się poczuć, że jest się w bajce.

3. Łódki Wyspa Skarbów. Każde małe dziecko marzy o przygodach, jakie przeżywają piraci. Żegluga przez morza i oceny na pięknym statku, czy szukanie skarbów zakopanych przez innych piratów, to tylko niektóre z atrakcji życia pirata. A co jeśli by przenieść te wszystkie doświadczenia i zamknąć je w jednej atrakcji Energylandii? Na takie emocje, możecie się przygotować, jeśli wybierzecie się na Wyspę Skarbów! Urządzenie to, jest dziecięcą wersją tak zwanego Fiume Ride, czyli spływu łódką po specjalnie do tego przygotowanym torze wodnym. Jednakże Wyspa Skarbów jest tak skonstruowana, że jej prędkość i wysokość jest dobrana dla dzieci w każdym wieku, dlatego też to świetna atrakcja, zarówno dla małych, ale także i dla dużych odkrywców i piratów.

4. Circus Coaster, jest idealnie odwzorowana mini-wersją rollercoaster’a dla dorosłych. Odpowiednio dobrana prędkość oraz wysokość, sprawiają, że żadne dziecko nie musi obawiać się wsiąść, zapiąć pasy bezpieczeństwa i porwać się przygodzie, która będzie zapamiętana na długi czas.

5. WRC Auto Zderzaki, to świetnie znana wszystkim dzieciom, atrakcja z parków rozrywki. Każdy młody domorosły kierowca, może tutaj przetestować swoje umiejętności panowania nad pojazdem. Samochodziki te posiadają specjalistyczne pasy, oraz zderzaki, dzięki, którym można jeździć do przodu, do tył, skręcać, hamować, a nawet zderzać się z innymi autami! Atrakcja ta zapewni niesamowite ilości zabawy. W końcu nie w każdy dzień, mały człowiek może wsiąść za kółko i zostać prawdziwym kierowcą.

6. Jeep Safari, jest idealnym przykładem na to, że podczas siedzenia w miejscu dziecko także potrafi się świetnie bawić! Specjalnie zaprojektowany samochód porusza się po torze, wzdłuż którego ustawione są najbardziej charakterystyczne zwierzęta sawanny oraz tak bardzo charakterystyczny afrykański krajobraz. Wszystkie te wrażenia wizualne, pozwalają dzieciom na wczucie się w rolę młodych odkrywców, którzy nieustraszenie przemierzają afrykańską dzicz.

7. Latające Huśtawki, to ten rodzaj i gatunek atrakcji, który dostarczy niesamowitych przeżyć nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom. Ta interaktywna huśtawka kręci się na około i pochyla pod różnymi kątami. Właśnie dlatego latającą huśtawkę, kochają zarówno starsi, jak i młodsi.

8. Zjeżdzalnia Arctic Fun. Każde dziecko uwielbia zjeżdżalnie, ale ta zjeżdżalnia nie ma sobie równych! Wystarcz wsiąść na specjalny materac i już można cieszyć się jazdą w dół, w pięknych arktycznych klimatach.

9. Air Show, to świetna propozycja, dla wszystkich dzieci, które nie mogą usiedzieć chwili w miejscu. Rozbujane wahadło, zapewni moc wrażeń i nauczy na własnej skórze, czym są przeciążenia.

10. Karuzela Podniebne Statki. Czymże byłby park rozrywki bez karuzeli w kształcie młyńskiego koła. Ta dziecięca wersja diabelskiego młyna dostarczy zabawy i rozrywki, a pięknie zaprojektowana karuzela sprawia, że dzieci czują się jak morzu, które pokazuje jak wysokie potrafią być fale. Dlatego nie ma co zwlekać tylko trzeba jak najszybciej wejść na karuzelę i zakrzyczeć – ahoj przygodo!

4.6/5 - (liczba ocen: 5)

Liczba komentarzy: 1

  • Niewątpliwie atrakcji w EnergyLandii jest sporo. Trzeba również pomyśleć o noclegu, jeśli chcemy w Zatorze spędzić nieco więcej czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.