10 Największych Ras Dzikich Kotów na Świecie

tygrys

Koty to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych i najbardziej znanych zwierząt w obecnych czasach. To stworzenie ma obecnie praktycznie co druga rodzina na całym świecie. Koty, to nie tylko małe i niewinne zwierzęta. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że istnieje na świecie wielu przedstawicieli, którzy imponują tym, że są naprawdę ogromne. Dlatego by bliżej się z nimi zapoznać, poniżej ukazana została lista, tych największych kocich przedstawicieli.

1. Lygrys

Lygrys to bezapelacyjny lider w owym zestawieniu. Jest on hybrydą, która stanowi krzyżówkę samicy tygrysa, jak i również samca lwa. Imponujący jest tu fakt, że jego przeciętna waga wynosi 360 kg, a wysokość aż 165 cm.

2. Tygrys Syberyjski

Drugie miejsce w kocim zestawieniu zajmuje Tygrys Syberyjski. To jeden z najpiękniejszych przedstawicieli swojej rasy. Jego maksymalna waga potrafi nawet sięgać do 390 kg. Występuje on przede wszystkim w lasach znajdujących się we wschodniej Rosji.

3. Tygrys Bengalski

To jeden z tych osobników, który imponuje zarówno pięknem, jak i również faktem, że jest niezwykle niebezpieczny. Najwięcej takich przedstawicieli można zaobserwować na terenie Bangladeszu. Jego przeciętna waga wynosi 260 kg.

4. Lew

Czwarte miejsce przypadło prawdziwemu królowi zwierząt, którym bezapelacyjnie jest lew. Najczęściej występuje on na suchych terenach południowoafrykańskiej sawanny. Jego maksymalna wysokość potrafi sięgać nawet 123 cm.

5. Jaguar

Kolejne miejsce okupowane jest przez jaguara. Znany jest przede wszystkim z tego, że nazywany jest najpotężniejszym kotem na zachodniej półkuli, jak i również z tego, że posiada zdecydowanie najsilniejsze szczęki. Jego przeciętna waga wynosi 96 kg.

6. Lampart

Następnym przedstawicielem w owym zestawieniu jest lampart. Występują przede wszystkim w Azji i Afryce. To drugi po tygrysie syberyjskim najpiękniejszy przedstawiciel swojej rasy. Jego maksymalna wysokość to 80 cm.

7. Puma

To jeden z najbardziej znanych kotów występujących na terenie całego świata. Znana jest z tego, że jest niezwykle zwinna, ale przede wszystkim przy tym bardzo silna. Jego maksymalna waga wynosi 105 kg.

8. Irbis

Następne miejsce przypisane jest Irbisowi. Zwierzę, które nazywane jest śnieżną panterą, to jednocześnie najbardziej tajemniczy koci przedstawiciel. Występują przede wszystkim na dużych wysokościach. Jego maksymalna wysokość to 60 cm.

9. Gepard

To zdecydowanie najszybszy przedstawiciel owej kociej listy. Występują przede wszystkim w Afryce i Azji. Jego maksymalna waga wynosi 72 kg.

10. Ryś

Ostatnim przedstawicielem w tym zestawieniu jest ryś. To przede wszystkim kot nocny, gdyż znany jest z tego, że poluje szczególnie porą nocną. To bezsprzecznie najszczuplejszy przedstawiciel swojej rasy, gdyż jego maksymalna waga wynosi 45 kg

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.