Długie jesienne wieczory? Przełam rutynę!

jesień

Ta pora roku wydaje się być bardzo melancholijna i pozbawiona atrakcji, jednak nie musi tak być! Warto zaplanować aktywności, które sprawią Ci przyjemność i pomogą poprawić nastrój. Ze względu na niestabilną pogodę lepiej będzie postawić na bardziej oryginalne rozrywki, które nie wymagają wychodzenia na zewnątrz. Sprawdź, co możesz robić o tej porze roku w Katowicach!

Jesienna aura raczej nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Wieczór z książką lub serialem i ciepłym kocem z pewnością będzie dobrym pomysłem, jednak na dłuższą metę zatęsknisz za innymi ludźmi. Dlatego warto spędzić ten czas z przyjaciółmi lub nowymi osobami. Poznaj najciekawsze jesienne atrakcje Katowic. Zobacz też, co oferuje urządzony w stylu retro hostel Katowice i dlaczego koniecznie musisz się tam wybrać jeszcze tej jesieni!

Gry planszowe

Niezależnie od tego ile masz lat i czym się interesujesz, z pewnością miłą rozrywką będzie spędzenie wieczoru, grając w gry planszowe. Stymulują wyobraźnię, wzbudzają uczucie rywalizacji i dostarczają sporo zabawy. W hostelu goodtimes.house znajdziesz pokój gier, w którym dostępne są kultowe planszówki z lat 80. Takie miejsca sprzyjają integracji, więc możesz znaleźć wielu kompanów do gier i poznać ciekawych ludzi. To z pewnością lepsza opcja niż zwykłe wyjście do pubu. Cały hostel utrzymany jest w klimacie retro, a urządzone tematycznie pokoje robią wrażenie na wszystkich odwiedzających. Taki wypad do Katowic możesz zorganizować samodzielnie lub zabrać swoich znajomych.

Jesienne koncerty

O tej porze roku oferta wydarzeń muzycznych jest zwykle bardzo bogata. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy muzyki poważnej, jak i fani rapu, rocka czy innych gatunków. W Katowicach takie wydarzenia odbywają się zwykle w Spodku, gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia lub jednym z wielu klubów. Informacje o koncertach warto śledzić na bieżąco. Dobrym pomysłem będzie nocleg w hostelu blisko centrum miasta. Good Times House zlokalizowany jest niedaleko rynku i głównych węzłów komunikacyjnych, dzięki temu bez problemu dotrzesz na każdy koncert w Katowicach.

Wydarzenia sportowe

Jesienią i zimą można także doświadczyć sportowych emocji. W Katowicach i miastach ościennych obejrzysz mecze piłki nożnej, halowej, siatkówki, koszykówki czy hokeja. Są to nie tylko rozgrywki na poziomie lokalnym czy krajowym – często mają zasięg międzynarodowy. Katowice przyciągają także fanów esportu. Co roku rozgrywane są tu mistrzostwa gier komputerowych IEM. To ważne wydarzenie, które przyciąga do miasta gości z całego świata.

Kultura

O tej porze roku można również spodziewać się ogromnej ilości różnych wydarzeń kulturalnych. Swoje repertuary odświeżają miejscowe teatry – np. Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach czy Teatr Rozrywki w Chorzowie. Miasto oferuje także wiele wystaw malarstwa, rzeźby czy fotografii. Zwiedzając Katowice, warto także zajrzeć do pełnego różnorodnych ekspozycji Muzeum Śląskiego, industrialnej Walcowni czy galerii sztuki współczesnej na terenie Szybu Wilson.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.