Ciekawostki

Długie jesienne wieczory? Przełam rutynę!

jesień

Ta pora roku wydaje się być bardzo melancholijna i pozbawiona atrakcji, jednak nie musi tak być! Warto zaplanować aktywności, które sprawią Ci przyjemność i pomogą poprawić nastrój. Ze względu na niestabilną pogodę lepiej będzie postawić na bardziej oryginalne rozrywki, które nie wymagają wychodzenia na zewnątrz. Sprawdź, co możesz robić o tej porze roku w Katowicach!

Jesienna aura raczej nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Wieczór z książką lub serialem i ciepłym kocem z pewnością będzie dobrym pomysłem, jednak na dłuższą metę zatęsknisz za innymi ludźmi. Dlatego warto spędzić ten czas z przyjaciółmi lub nowymi osobami. Poznaj najciekawsze jesienne atrakcje Katowic. Zobacz też, co oferuje urządzony w stylu retro hostel Katowice i dlaczego koniecznie musisz się tam wybrać jeszcze tej jesieni!

Gry planszowe

Niezależnie od tego ile masz lat i czym się interesujesz, z pewnością miłą rozrywką będzie spędzenie wieczoru, grając w gry planszowe. Stymulują wyobraźnię, wzbudzają uczucie rywalizacji i dostarczają sporo zabawy. W hostelu goodtimes.house znajdziesz pokój gier, w którym dostępne są kultowe planszówki z lat 80. Takie miejsca sprzyjają integracji, więc możesz znaleźć wielu kompanów do gier i poznać ciekawych ludzi. To z pewnością lepsza opcja niż zwykłe wyjście do pubu. Cały hostel utrzymany jest w klimacie retro, a urządzone tematycznie pokoje robią wrażenie na wszystkich odwiedzających. Taki wypad do Katowic możesz zorganizować samodzielnie lub zabrać swoich znajomych.

Jesienne koncerty

O tej porze roku oferta wydarzeń muzycznych jest zwykle bardzo bogata. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy muzyki poważnej, jak i fani rapu, rocka czy innych gatunków. W Katowicach takie wydarzenia odbywają się zwykle w Spodku, gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia lub jednym z wielu klubów. Informacje o koncertach warto śledzić na bieżąco. Dobrym pomysłem będzie nocleg w hostelu blisko centrum miasta. Good Times House zlokalizowany jest niedaleko rynku i głównych węzłów komunikacyjnych, dzięki temu bez problemu dotrzesz na każdy koncert w Katowicach.

Wydarzenia sportowe

Jesienią i zimą można także doświadczyć sportowych emocji. W Katowicach i miastach ościennych obejrzysz mecze piłki nożnej, halowej, siatkówki, koszykówki czy hokeja. Są to nie tylko rozgrywki na poziomie lokalnym czy krajowym – często mają zasięg międzynarodowy. Katowice przyciągają także fanów esportu. Co roku rozgrywane są tu mistrzostwa gier komputerowych IEM. To ważne wydarzenie, które przyciąga do miasta gości z całego świata.

Kultura

O tej porze roku można również spodziewać się ogromnej ilości różnych wydarzeń kulturalnych. Swoje repertuary odświeżają miejscowe teatry – np. Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach czy Teatr Rozrywki w Chorzowie. Miasto oferuje także wiele wystaw malarstwa, rzeźby czy fotografii. Zwiedzając Katowice, warto także zajrzeć do pełnego różnorodnych ekspozycji Muzeum Śląskiego, industrialnej Walcowni czy galerii sztuki współczesnej na terenie Szybu Wilson.