Polska

Długi weekend w Poznaniu – co robić?

Długi, czerwcowy weekend zbliża się wielkimi krokami – z niecierpliwością czekają na niego zapewne ci, którzy już wcześniej zaplanowali w tym czasie urlop i chcą cieszyć się czterema wolnymi dniami. Przedłużony weekend to świetna okazja do odpoczynku i zregenerowania organizmu, a także odwiedzenia nowych miejsc. Które z nich warto zobaczyć w Poznaniu?

Dla lubiących się zrelaksować – Termy Maltańskie

Czerwcowy city break w Poznaniu warto rozpocząć od wizyty w Termach Maltańskich – to miejsce przypadnie do gustu wszystkim amatorom wodnych atrakcji. Stolica Wielkopolski może poszczycić się największym tego typu obiektem w Polsce i drugim, co do wielkości, w Europie. Kompleks został podzielony na dwie części:

  • sportową, w której znajdują się m.in. basen olimpijski, basen do nauki pływania czy basen do skoków,
  • rekreacyjną z basenami geotermalnymi i solankowymi, a także kilkoma rodzajami zjeżdżalni i strefą saun.

Cena biletu wstępu jest uzależniona od czasu spędzonego na terenie obiektu oraz rodzaju wybranych atrakcji. Warto nadmienić, że na osoby uczące się, rodziny z dziećmi i grupy liczące min. 15 osób czekają atrakcyjne zniżki.

Dla chcących poznać historię – Rogalowe Muzeum Poznania

Niemalże każdy region odznacza się wyjątkową tradycją i kulturą – nie inaczej jest w przypadku Poznania – a przedłużony weekend w czerwcu to świetny moment, aby lepiej poznać historię tego miasta. W Rogalowym Muzeum goście nie tylko usłyszą legendę o najpopularniejszym w stolicy Wielkopolski słodkim przysmaku – rogalach, ale również będą mogli wziąć udział w ich wypieku przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Dodatkowo, wszyscy zgromadzeni na pokazie wysłuchają historii miasta i zapoznają się z gwarą. Muzeum oferuje dwa rodzaje atrakcji:

  • pokaz rogalowy, w ramach którego, oprócz wypieku i degustacji rogali, odbywa się multimedialna prezentacja o historii Poznania i zwiedzanie wnętrza zabytkowej kamienicy, w której ulokowane jest muzeum,
  • pokaz rogalowy z koziołkami, wzbogacony o oglądanie pokazu koziołków z okien muzeum.

Rogalowe pokazy trwają zazwyczaj nie więcej niż 60 minut, a ich koszt nie przekracza 25 zł.

Dla aktywnych osób – rowerowa wycieczka Wartostradą

Miłośnicy aktywnego wypoczynku docenią walory jednej z najnowszych, poznańskich inwestycji. Wycieczka wzdłuż rzeki, liczącą kilkanaście kilometrów ścieżką pieszo-rowerową, to doskonała okazja do tego, aby w czerwcowy weekend spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu i zapewnić sobie odrobinę ruchu. Przejażdżkę można połączyć z wypoczynkiem nad Wartą (w pobliżu znajduje się sporo ciekawych obiektów, takich jak chociażby KontenerArt z tarasem widokowym) oraz pysznym obiadem w jednej z restauracji zlokalizowanych w wyróżniającym się największą ilością sklepów w Poznaniu Centrum Handlowym Posnania.

Dla miłośników kultury – CK Zamek

Wzniesiona na początku XX wieku budowla, z biegiem lat została przekształcona w nowoczesne Centrum Kultury, oferujące wiele atrakcji. Długi weekend to idealna okazja, aby zaplanować seans w Kinie Pałacowym, odwiedzić jedną z sezonowych wystaw czy zwiedzić obiekt z przewodnikiem, który opowie o jego architekturze, historii i związanych z nim ciekawostkach. Podczas wizyty w Zamku Carskim warto odwiedzić także znajdującą się na jego terenie księgarnię Bookowski, mającą w swoich zbiorach m.in., komiksy i reportaże oraz kawiarnię Świetlica, zachwycającą gości wystrojem i nietuzinkowym klimatem.