Ciekawostki

Dlaczego warto mieć trenażer rowerowy?

W dzisiejszych czasach każdy może prowadzić aktywny styl życia. Niekorzystne warunki pogodowe czy konieczność dojazdu do fitness clubu nie muszą przekreślać planów treningowych. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt sportowy, który pozwala na przeprowadzanie treningów w domowym zaciszu. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto mieć trenażer rowerowy.

1. Trenażer rowerowy: co to za sprzęt?

2. Jakie korzyści daje jazda na rowerze?

Miłośnicy jazdy na rowerze najczęściej wyruszają w trasy, gdy jest ładna pogoda. Na ogół deszcz, śnieg, bardzo niskie lub zbyt wysokie temperatury sprawiają, że ludzie nie sięgają po rower. Idealnym rozwiązaniem dla wszystkich jest trenażer rowerowy, który umożliwia jeżdżenie na rowerze w domu. Dzięki trenażerowi rowerowemu nikt nie musi porzucać swojej ulubionej aktywności fizycznej. Treningi mogą odbywać się w dowolnym czasie i w każdym zadaszonym miejscu. Jeśli w domu nie ma miejsca na rower, to może to być na przykład garaż, budynek gospodarczy lub domek letniskowy.

Trenażer rowerowy: co to za sprzęt?

Rowerowy trenażer to alternatywa dla stacjonarnego sprzętu sportowego. Taki sprzęt zajmuje bardzo dużo przestrzeni. Na dodatek jest dość ciężki, co utrudnia jego przestawianie lub transport. Trenażer rowerowy tymczasowo przekształca tradycyjny rower w rower stacjonarny. Jazda odbywa się na prawdziwym rowerze. Jest to bezcenne rozwiązanie w okresie jesienno — zimowym, gdy pogoda uniemożliwia uprawianie sportu na zewnątrz. Trenażer rowerowy to propozycja dla ludzi, którzy chcą systematycznie uprawiać kolarstwo na własnym rowerze, a nie chcą zamieniać swojego roweru na rower stacjonarny. Na rynku dostępne są trenażery rowerowe rolkowe, z rolką oporową oraz Direct Drive (bezpośrednie). Wybór trenażera rowerowego powinien opierać się na tym, jak często dana osoba trenuje. Przykładowo model Direct Drive jest odpowiedni dla osób, które chcą jeździć codziennie na rowerze lub są profesjonalistami.  Aplikacja w smartfonie sprawia, że można kontrolować przebieg treningu i symulować trasy.

Jakie korzyści daje jazda na rowerze?

Podstawową korzyścią, jaka wynika z jazdy na rowerze, jest dobra forma fizyczna. Oczywiście najtrudniej mają osoby początkujące, ale z czasem można zauważyć efekty w postaci utraty zbędnych kilogramów, wymodelowania sylwetki, a także redukcji poziomu stresu. W dzisiejszych czasach każdy człowiek powinien wybrać dla siebie jakiś sport. Siedzący tryb życia jest szkodliwy nie tylko dla ciała, ale i dla samopoczucia. Jeśli ktoś nie ma czasu na chodzenie do fitness clubu, to może trenować w domu lub na świeżym powietrzu.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *