Polska

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Warszawie

widok na Warszawę

Kiedy zbliżają się wakacje rodzice zaczynają zastanawiać się jakie atrakcje zapewnić swoim dzieciom. Możliwości jest wiele i są to zarówno kolonie, jak i półkolonie, a także rodzinne wczasy. W zależności od budżetu i wieku dzieci, rodzice mogą dobrać dla nich różne atrakcje, które pomogą odciągnąć je od urządzeń elektronicznych, takich jak smartfony, czy tablety, a także konsole.

Wybór różnorodnych ofert

Jeżeli wybieramy się do Warszawy w sierpniu, możemy wykorzystać to na poszerzenie wiedzy historycznej dzieci i poznanie bohaterstwa żołnierzy, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim. Zaszczepienie patriotyzmu w dziecku jest obowiązkiem rodziców, aby dobrze poznały historię własnego kraju. Dodatkowo mogą wybrać się na wystawę militariów i obejrzeć jak wyglądały czołgi z czasów drugiej wojny światowej.

Dobrym pomysłem będzie także pójście do Warszawskiego zoo, w którym znajduje się wiele gatunków zwierząt ze wszystkich kontynentów. Przy każdym boksie znajdują się tablice informacyjne. Dzieci mogą dowiedzieć się skąd pochodzi gatunek i jak przybył do Polski. Poznają także zwyczaje zwierząt, a jeśli będą miały szczęście będą mogły zaobserwować karmienie zwierząt. Do dyspozycji zwiedzających są pracownicy, którzy odpowiedzą na wszystkie nurtujące dzieci pytania.

Świetnym pomysłem na spędzenie dnia w Warszawie będzie odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, gdzie dzieci mogą obejrzeć różnorodne ekspozycje, które pobudzają wszystkie zmysły i są źródłem zdobycia nowych informacji, np. na temat tego, jak powstała Ziemia. Mogą wziąć także udział w warsztatach, gdzie dowiedzą się np. skąd bierze się prąd, czy gdzie schowana jest muzyka na płycie CD. Mogą także projektować samodzielnie i budować różne przedmioty.

Doskonałym pomysłem jest również Muzeum dla dzieci im. Janusza Korczaka. Odbywają się tam zabawy z animatorami, jak i zajęcia plastyczne, muzyczne, czy teatralne, gdzie dziecko może rozwinąć swój talent. Warto również zobaczyć pokazy multimedialne w parku fontann, czy pójść do Centrum Pieniądza NBP, gdzie pozna się historię pieniędzy a także można zobaczyć kolekcję zabytkowych monet. Dla starszych dzieci polecany jest Dom Zagadek, gdzie dzieci będą rozwiązywać różne łamigłówki, a także ciekawe zagadki, próbując wydostać się z zamkniętego pokoju w jak najkrótszym czasie.

Dla dzieci, które lubią adrenalinę świetną atrakcją będzie tunel aerodynamiczny Flyspot, gdzie mogą swobodnie unosić się w powietrzu. Oczywiście wszystko odbywa się pod opieką instruktorów.