Ciekawostki

Disneyland – Interesujące Ciekawostki, Informacje, Fakty

Disneyland

Disneyland to dla wielu ludzi spełnienie marzenia z dzieciństwa o miejscu, gdzie można zaznać zabawy, której nie znajdzie się nigdzie indziej. To tutaj można spotkać Myszkę Mickey czy Kaczora Donalda, przytulić się do nich i zrobić sobie z nimi zdjęcia. Ale to nie wszystko. Co takiego warto wiedzieć o parkach Disneyland? Kilka rzeczy może być zaskakujących i sprawić, że tym chętniej będzie chciano się do któregoś udać.

1. Paryski Disneyland, który w 2017 roku świętował swoje 25-lecie, jest jedynym parkiem Disneya na świecie, w którym można zobaczyć smoka. Aby to uczynić, trzeba udać się do podziemi parku.

2. Na całym świecie jest 6 parków Disneya. Dwa z nich mieszczą się w Stanach Zjednoczonych: w Aneheim i Orlando, trzy w Azji: w Hong Kongu, w Tokio i w Szanghaju, jeden w Europie, w Paryżu.

3. Pierwszy Disneyland powstał w Aneheim w Kalifornii, a jego budowa trwała równy rok. W nim też Walt Disney miał swój prywatny apartament, w którym pomieszkiwał aż do śmierci.

4. Europejski Disneyland początkowo miał znajdować się w Hiszpanii, postanowiono jednak wybudować go w Paryżu – do tego miasta jest stosunkowo blisko z całego kontynentu.

5. Choć w każdym Disneylandzie znaleźć można wiele sklepów tematycznych i z pamiątkami, w żadnym z nich nie dostanie się gumy do żucia – jest to podyktowane względami estetycznymi; obawiano się bowiem, że gumy te nie trafią do koszy, a zostaną przyklejone do maszyn.

6. W każdym z sześciu parków Disneya znajduje się męski zakład fryzjerski – jest to hołd złożony ojcu Walta Disneya, który był z zawodu fryzjerem.

7. Największym Dineylandem pod względem powierzchni jest ten w Orlando na Florydzie, USA – zajmuje niewiele mniej od Lublina.

8. Kształt mysiej głowy charakterystyczny dla Myszki Mickey można spotkać wszędzie w każdym parku – nawet jako znak na uzdach koni.

9. W paryskim Disneylandzie znaleźć można najdroższego cheeseburgera ze wszystkich parków – kosztuje 50 dolarów za sztukę.

10. W Szanghaju znajduje się najbardziej interaktywny ze wszystkich Disneylndów. Jego otwarcie nastąpiło w 2016 roku po pięciu latach budowy.