Ciekawostki

10 intrygujących ciekawostek o Dawidzie Kwiatkowskim

źródło: Wikipedia

Dawid Kwiatkowski jest polskim artystą młodszego pokolenia, który od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród młodzieży.

Co warto o nim wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane ciekawostki.

1. Dawid Kwiatkowski urodził się w 1996 roku w Gorzowie Wielkopolskim i od najmłodszych lat pasjonował się muzyką. Bardzo szybko zorientowano się, że ma spory talent muzyczny.

2. Artysta zadebiutował w 2013 roku singlem pod tytułem „Biegnijmy”, który przez długi czas nie znikał z rankingów na największe przeboje.

3. Dawid jest bardzo wdzięczny swoim fanom i docenia ich wsparcie. Zdarzyło mu się nawet napisać piosenkę specjalnie dla jednej z fanek, która umarła.

4. Dawid Kwiatkowski słynie z bardzo energetycznych i wyczerpujących koncertów, na których daje z siebie wszystko. Zdarzyło mu się nawet, że karetka zabrała go ze sceny do szpitala, ponieważ był przemęczony.

5. Rodzice artysty przez całe życie zmagali się z alkoholizmem, co miało wielki wpływ na jego dzieciństwo i charakter. Kiedy zrobił karierę, pokrył koszy ich leczenia i udało im się wyjść z nałogu.

6. Dawid Kwiatkowski wziął udział w „Tańcu z gwiazdami” i całkiem nieźle mu szło. Udało mu się zająć trzecie miejsce w programie.

7. Dawid Kwiatkowski przerwał edukację na etapie liceum, ponieważ wówczas przeprowadził się z Gorzowa Wielkopolskiego do Warszawy i zaczął inwestować swój czas na rzecz kariery. Usiłował dokończyć szkołę, ale nie udało mu się pogodzić tego z karierą.

8. W 2020 roku artysta wyruszył w trasę koncertową promującą jego szósty album. Podczas koncertów występował między innymi z Natalią Schroeder i Julią Wieniawą, a cała trasa koncertowa okazała się wielkim sukcesem komersyjnym.

9. Artysta bardzo ceni dorobek artystyczny Elli Goulding i jest wielkim fanem Rihanny. Artystka z Barbadosu jest jedną z jego największych inspiracji muzycznych.

10. W 2017 roku artysta wziął udział w wydaniu specjalnym Familiady razem z Tomaszem Kammelem, Martą Gałuszewską i Michałem Szpakiem. Wygrane w teleturnieju pieniądze zostały przekazane na cele charytatywne.