Ciekawostki

10 fascynujących ciekawostek o Daniel Radcliffe

źródło: Wikipedia

Daniel Radcliffe jest brytyjskim aktorem, który stał się popularny na całym świecie za sprawą serii filmów o Harrym Potterze, w których wcielił się w tytułową rolę.

Co warto o nim wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane ciekawostki na jego temat.

1. Choć jest kojarzony przede wszystkim z postacią Harry’ego Pottera, swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął w wieku ośmiu lat. Jako dziecko wystąpił w filmie „David Copperfield”.

2. Matka Daniela Radcliffe’a ma pochodzenie polsko-żydowskie, a jej rodzina przybyła do Anglii z Rosji.

3. Daniel Radcliife wygrał casting do filmów serii o Harrym Potterze mając jedenaście lat. W castingach do tytułowej roli wzięło udział aż 2 tysiące chłopców, a wśród nich Tom Felton, który ostatecznie wcielił się w rolę Draco Malfoya.

4. Daniel Radcliffe jest feministą i mocno wspiera wszelkie ruchy związane z prawami kobiet. Jest też ateistą, a od 2010 roku nie pije żadnego alkoholu.

5. Na planie wszystkich filmów o Harrym Potterze Daniel Radcliffe złamał w sumie ponad 80 różdżek. Niektóre ze scen były bardzo wymagające i niebezpieczne.

6. Podczas kręcenia filmów o małym czarodzieju Daniel Radcliffe nie zdołał pogodzić obowiązków szkolnych z aktorskimi, przez co został wyrzucony ze szkoły i musiał brać prywatne lekcje.

7. Za nagranie „Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego” rodzice aktora otrzymali 100 tysięcy funtów. Po latach spora część jego majątku zaczęła trafiać na cele charytatywne, w tym na hospicja dziecięce w Anglii.

8. Ulubioną książką aktora jest „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa. W swoje dwudzieste pierwsze urodziny aktor wybrał się do Rosji, aby odwiedzić dom wielkiego pisarza.

9. Aktor zagrał w sumie w ponad trzydziestu filmach. Należą do nich między innymi „Krawiec z Panamy” i „Grudniowi chłopcy”. Można go było również zobaczyć na deskach teatralnych na Broadwayu.

10. Aktor cierpi na łagodną odmianę schorzenia neurologicznego, które nazywane jest dyspraksją. Jest to upośledzenie koordynacji ruchowej, które może dotyczyć chodzenia, ale również problemów z pamięcią.