Ciekawostki

Czym kierować się wybierając obudowę na telefon?

obudowa na telefon

Ciężko wyobrazić sobie codzienność bez smartfonów. Dzięki nim możemy wymieniać wiadomości, surfować po Internecie i pozostać w łączności ze światem. Niestety każdego dnia nasze telefony są narażone na zniszczenia. Wystarczy chwila nieuwagi, aby doprowadzić do bardzo poważnej awarii urządzenia. Na szczęście istnieje skuteczny sposób, aby zabezpieczyć swój sprzęt – zakup solidnej obudowy na telefon! Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie etui na smartfona wybrać, to kontynuuj czytanie artykułu.

Zakup obudowy na telefon – o czym pamiętać?

Jeśli chcesz skutecznie zabezpieczyć swój smartfon przed upadkiem, powinieneś zainwestować w porządne etui. Jaka obudowa na telefon będzie najlepsza? Ta dobrze dopasowana do typu urządzenia i Twoich indywidualnych potrzeb. Przed zakupem etui powinieneś przede wszystkim zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami względem tego akcesoria. Chcesz, aby stanowiło ono solidne zabezpieczenie w trudnych warunkach? A może zależy Ci na tym, żeby pełniło funkcję dekoracyjną?

Przed wyborem obudowy na telefon zastanów się również, czy zamierzasz dodatkowo inwestować w folię lub szkło hartowane na ekran. Jeśli nie masz w planach tego zakupu, to wybierz etui, które zabezpiecza zarówno obudowę smartfona, jak i jego wyświetlacz.

Podczas zakupu obudowy na smartfona weź pod uwagę materiały wykonania. Na rynku bardzo popularne są nie tylko gumowe i plastikowe etui na telefon, ale również te bazujące na drewnie czy skórze ekologicznej. Pamiętaj, że od materiału wykonania zależy zarówno wygląd obudowy, jak i jej trwałość.

Z jakiego materiału najlepsze etui na telefon?

Zastanawiasz się, jakie etui lepsze – gumowe czy plastikowe? A może rozważasz wybór obudowy drewnianej? Aby podjąć prawidłową decyzję zakupową, powinieneś najpierw zapoznać się z właściwościami poszczególnych typów etui. Wyróżnia się:

  • obudowy silikonowe – zalety tych akcesoriów są naprawdę liczne, dlatego cieszą się one bardzo dużą popularnością na rynku. Ich głównym plusem jest elastyczność. Doskonale dopasowują się do smartfonów i świetnie chronią obudowy urządzeń przed zarysowaniami, wstrząsami, otarciami i zanieczyszczeniami. Są łatwe do utrzymania w czystości i stanowią efektowną dekorację. Dostępne są w bardzo wielu wariantach, dlatego każdy może wybrać model dopasowany do swoich upodobań.
  • Obudowy plastikowe – zalet tych etui jest bardzo dużo. Przede wszystkim skutecznie chronią obudowy smartfonów przed zarysowaniami, przebarwieniami i otarciami. Ponadto są łatwe do czyszczenia i dostępne w wielu wzorach. W sprzedaży można znaleźć plastikowe etui na telefon w licznych kolorach i z rozmaitymi nadrukami.
    Obudowy drewniane – stanowią zarówno funkcjonalny, jak i dekoracyjny dodatek. Świetnie zabezpieczają urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi, a dodatkowo prezentują się niezwykle designersko.
  • Obudowy skórzane – są bardzo eleganckie i trwałe. Rewelacyjnie spełniają swoje zadania i służą przez naprawdę długi czas. Stanowią połączenie świetnego designu z funkcjonalnością.

Rodzaje obudów na smartfona – jakie etui na telefon wybrać?

Podczas wyboru obudowy na telefon należy zwrócić uwagę nie tylko na materiały wykonania, ale również rodzaj etui. Na rynku dostępne są następujące typy obudów:

  • pancerne – to jedne z obudów stanowiących najskuteczniejszą ochronę dla telefonów. Świetnie zabezpieczają urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi wywołanymi upadkami i wstrząsami. Doskonale sprawdzają się wśród osób, które użytkują telefon w trudnych warunkach m.in. na zapylonych halach produkcyjnych.
  • Typu bumper – wzmacniają one konstrukcje urządzeń, dzięki czemu redukują skutki upadków. W połączeniu ze szkłem hartowanym stanowią bardzo skuteczne zabezpieczenie telefonów.
  • Książkowe – chronią zarówno obudowę smartfona, jak i jego ekran. Są trwałe, wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Ponadto prezentują się elegancko i posiadają wewnątrz kieszonki, w których można umieścić dokumenty lub karty bankomatowe. Obudowy książkowe doskonale sprawdzają się wśród miłośników funkcjonalności.
  • Klasyczne (case) – to najpopularniejszy rodzaj obudów. Są one elastyczne, stosunkowo niedrogie i wytrzymałe. Skutecznie amortyzują telefon podczas upadku i świetnie chronią obudowę urządzenia przed zarysowaniami, otarciami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi.