Europa

Co Warto Zobaczyć w Pradze: 10 Najciekawszych Atrakcji

Co warto zobaczyć w Pradze

Praga to zarówno stolica jak i największe, a przy tym jedno z najpiękniejszych miast w Czechach.

Praga stanowi ośrodek międzynarodowego ruchu turystycznego, do tego miejsca bez względu na porę roku przybywa mnóstwo turystów z nawet najdalszych zakątków świata.

To miasto rodzinne wielu znanych osobistości takich jak śpiewaczka Helena Vondráčková, pisarz Franz Kafka czy tenisistka Martina Navrátilová. Niewątpliwie to jedno z najciekawszych i najbardziej wartościowych jeśli chodzi o walory turystyczne miejsc na całym globie. Będąc w tym miejscu nie można ominąć tych 10 atrakcji. Zatem co warto zobaczyć w Pradze?

1. Muzeum Narodowe na placu Wacława

Muzeum Narodowe

Znajduje się w ścisłym centrum miasta, dlatego znalezienie go nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Budowę gmachu muzeum zakończono w 1890 roku, a jego całkowity czasu budowy wyniósł 5 lat.

Dla zwiedzających udostępnione są dwie części. W pierwszej podziwiać można bogatą historię narodu czeskiego, natomiast w drugiej kolekcję rzeźb i popiersi najważniejszych dla Czech postaci ( ta część nazywana jest Panteonem).

2. Grevin, czyli muzeum figur woskowych.

Grevin

Co ciekawe w Pradze są aż dwie takie instytucje zlokalizowane na tej samej ulicy, w odległości niespełna 200 metrów od siebie.

3. Rynek Starego Miasta

rynek starego miasta

To absolutny punkt obowiązkowy do zobaczenia. Właśnie w tym miejscu znajduje się punkt obsługi turystycznej, zatem to świetne miejsce na rozpoczęcie przygody ze zwiedzaniem urokliwej czeskiej stolicy.

4. Kościół Matki Bożej przed Tynem

Kościół Matki Bożej przed Tynem

Żartobliwie niekiedy porównywany jest do słynnego zamku Drakuli. W jego otoczeniu znajdują się liczne zabytkowe kamienice oraz dwie monumentalne wieże o wysokości nieco ponad 80 metrów. To jeden z najdłużej budowanych obiektów w kraju, bowiem jego powstawanie trwało aż 100 lat.

5. Most Karola

Most Karola

To chyba jeden z najbardziej charakterystycznych elementów Pragi, tłumnie oblegany każdego dnia niezależnie od warunków atmosferycznych. Liczy on sobie 520 metrów długości, 10 metrów szerokości oraz 16 przęseł. Początkowo nie był wcale Mostem Karola a nosił nazwę Mostu Kamiennego i Mostu Praskiego. Podczas spaceru turystom ukazuje się 30 rzeźb postaci biblijnych i zasłużonych dla historii Czech.

6. Muzeum marki Apple

Muzeum marki Apple

Jego twórcą był pasjonat marki, który w tym właśnie miejscu postanowił wszystkim pokazać swoją bogatą kolekcję.

7. Rzeźby i instalacje artystyczne Davida Černýego

instalacje artystyczne

Rozlokowane niemal w każdym zakątku miasta ( najwięcej znajduje się w centrum). Być może nietypowe dzieła tego artysty nie zawsze uda się dostrzec na pierwszy rzut oka, dlatego warto podczas spaceru dokładniej przyglądać się otoczeniu.

8. Muzeum Maszyn Erotycznych

źródło: flickr.com/photos/barb_ar/

To jedno z najodważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych miejsc w Pradze.

9. Kompleks zamkowy Hradczany

Kompleks zamkowy Hradczany

Dawna siedziba królewskich władz Czech. Po wyczerpującym zwiedzaniu turyści mogą odpocząć i zrelaksować się w Ogrodach Królewskich.

10. Wieża TV Zizkov

Wieża TV Zizkov

To najwyższy punkt miasta sięgający wysokości 216 metrów. Z jej szczytu rozciąga się przepiękny widok na panoramę Pragi.

One thought on “Co Warto Zobaczyć w Pradze: 10 Najciekawszych Atrakcji

  • Praga to jedno z naszych ulubionych miejsc na organizację wyjazdów dla naszych klientów 🙂
    Warto tam jeździć!

Komentarze są wyłączone.