Polska

Co Warto Zobaczyć w Opolu w Weekend

Most groszowy

Z uwagi na swój wiek, miasto Opole zachwyca obiektami. Które powstały w okresie średniowiecza, ale również licznymi skwerami, zielonymi parkami czy multimedialnymi muzeami. Przyjeżdżając do Opola, na pewno warto zobaczyć wymienione poniżej atrakcje w jeden weekend.

1. Wyspa Bolko

Zoo w Opolu i Wyspę Bolko (oaza zieleni i spokoju, gdzie umieszczono niewielki Ogród Zoologiczny), w zoo można spotkać lwy i tygrysy, goryle, gepardy, lemury czy uchatki kalifornijskie. Jest to atrakcja warta odwiedzenia.

2. Wyspa Pasieka

Wyspa Pasieka z Wieżą Piastowską (ma 42 metry wysokości i powstała w średniowieczu), dziś wieża jest zrewitalizowana i udostępniona dla turystów.

3. Muzeum Polskiej Piosenki

Muzeum Polskiej Piosenki na Wyspie Pasieka, które powstało w 2009 roku, a gdzie można poznać historię i rozwój polskiej piosenki.

4. Wenecja Opolska

Wenecja Opolska nad Młynówkę, gdzie kolorowe kamieniczki efektownie odbijają się w tafli wody.

5. Rynek opolski

Rynek opolski z ratuszem z XIX wieku, przed ratuszem znajduje się Aleja Gwiazd ze słynnymi nazwiskami polskiej sceny muzycznej.

6. Zamek Górny

Zamek Górny, czyli zamek średniowiecznego Opola, który był siedzibą opolskich Piastów.

7. Wzgórze Uniwersyteckie

Wzgórze Uniwersyteckie, które jest nazywane Opolskim Akropolem, obok którego znajduje się Skwer Artystów czy rzeźba Cztery Pory Roku.

8. Papugarnia

Papugarnia niedaleko opolskiego Zoo, gdzie Kilkadziesiąt papug fruwa swobodnie po pomieszczeniu i chętnie siadają na ręce czy ramieniu.

9. Muzeum Wsi Opolskiej

Muzeum Wsi Opolskiej, gdzie można obejrzeć prawie 50 zabytków drewnianego budownictwa wiejskiego z tego rejonu.

10. Kościół na Górce

Kościół na Górce, czyli kościół Matki Boskiej Bolesnej i Św. Wojciecha z barokowym wnętrzem.

W Opolu warto również zajrzeć do Muzeum Śląska Opolskiego, który umieszczono w najstarszym domu mieszczańskim w Opolu. Do innych atrakcji Opola należy zaliczyć Katedrę Podwyższenia Krzyża Świętego, której wieżyce wznoszą się na ponad 70 metrów.