Polska

Co Warto Zobaczyć w Darłówku z Dziećmi

taras widokowy
źródło: Antekbojar / Wikipedia

Darłówko stanowi część miasta Darłowa zlokalizowanego nad Bałtykiem, niedaleko ujścia rzeki Wieprz.

Piękna plaża położona na Wybrzeżu Słowińskim, szereg atrakcji oraz bogata oferta gastronomiczna i noclegowa zachęcają do zwiedzania miasta, które w sezonie letnim przekształca się w obszar turystyczno-wypoczynkowy.

Dla wszystkich tych, którzy nie wiedzą, jakie atrakcje zapewnić pociechom podczas podróży nad Polskie morze prezentujemy listę najpopularniejszych atrakcji w Darłówku, dzięki którym organizacja zabaw dzieciom wcale nie będzie już taka trudna.

1. Latarnia morska

Jednym z najpopularniejszych punktów Darłówka wschodniego jest wysoka na dwadzieścia dwa metry latarnia morska, na której szczycie usytuowany jest mechanizm mający za zadanie wskazać statkom odpowiednią drogę. Latarnia morska została wyremontowana w 1927 roku, w sezonie otwarta jest od godziny 10. 00 aż do zachodu słońca. Ze szczytu rozpościera się przepiękny widok na plażę oraz morze.

2. Balticlandia

Na terenie ośrodka wypoczynkowego Jantar tuż przy plaży znajduje się Aquapark Balticlandia, w którym mieszczą się baseny z podgrzewaną wodą, tory do pływania, zjeżdżalnie Anaconda, Kamikaze i Multislide, bicz wodny oraz jacuzzi. Park wodny stanowi świetną atrakcję dla kochających wodę oraz rozrywki dzieci, które z pewnością znajdą coś dla siebie z bogatej oferty, jaką proponuje Balticlandia.

3. Szlak Wiatraków

Kolejną ważną częścią nadmorskiej miejscowości Darłówko jest Szlak Wiatraków o długości niemal trzynastu kilometrów. Trasa o łatwym poziomie trudności wiedzie drogami asfaltowymi, szutrowymi oraz płytami, krzyżując się w niektórych miejscach ze Szlakiem Zabytków Średniowiecza, dzięki czemu można podziwiać dzieła architektoniczne, takie jak kościoły czy zamki. Podczas spaceru można ujrzeć Jezioro Kopań, kościół p. w.św. Stanisława Kostki oraz największe w Europie wiatraki sięgające nawet 118 metrów. Szlak Wiatraków składa się z piętnastu interesujących okazów. Warto wziąć ze sobą mapę, gdyż ścieżka jest słabo oznakowana.

4. MegaLandia

To jest dobre miejsce dla rodzin, które chcą spędzić fajnie czas z dziećmi. Miejsce na odskocznię od plażowania. Ciekawe zadania dla dzieci. Gra po terenie. Dla wszystkich, którzy są zainteresowani wspólną zabawą z dziećmi, to miejsce jest naprawdę wspaniałe.

5. Tramwaj Wodny

Tramwaj wodny umożliwia podróż po rzece Wieprz, która trwa niemal dwadzieścia minut. Podczas wycieczki statkiem można podziwiać jachty, kutry rybackie oraz liczne statki, a także oddać się błogiemu relaksowi wśród szumu fal. W ofercie dostępne są dla turystów dwa statki wycieczkowe „Księżna Zofia” oraz „Księżna Zofia II”.

6. Park Wodny Jan

Jedyny w Europie park umożlwiający korzystanie przez cały rok z wody morskiej łączy w sobie zabawę z leczniczym działaniem zbiornika wodnego. Do głównych atrakcji tego miejsca zaliczyć można zjeżdżalnię, dziką rzekę, sauny, jacuzzi oraz baseny (w tym basen sportowy). Ponadto, na terenie obiektu znajdują się leżaki z hydromasażem i wodne gejzery, wzbudzające ogromne zainteresowanie. Dzieci mogą również skorzystać z lekcji pływania pod okiem doświadczonych instruktorów i nabyć lub szlifować posiadane umiejętności. Umieszczone w parku wodnym atrakcje powinny dostarczyć dzieciom niezapomnianej frajdy oraz wrażeń.

7. Plaża

Piaszczysta plaża w Darłówku zachęca do aktywnego wypoczynku wszystkich swoich plażowiczów. Na jej terenie można skorzystać ze sprzętu wodnego oraz przejażdżki dmuchanym bananem. Dzieci mogą dać upust swojej wyobraźni budując zamki z piasku oraz kąpiąc się nad brzegiem morza, natomiast dorośli mogą zrelaksować się podczas opalania się na plaży.

8. Park linowy nad Bałtykiem

Park linowy oferuje ponad sześćdziesiąt przeszkód takich jak mosty, kładki oraz belki. Dostępne są cztery trasy: dla dzieci, średnia, tyrolski zjazd oraz trudna. Zabawy na wysokości są gwarantem rozrywki zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.

9. Europark Krasnal

Objazdowe wesołe miasteczko zachęca najmłodszych do skorzystania ze swojej bogatej oferty, w której można znaleźć eurobungee, kolejki, karuzele, loterie oraz przejażdżkę autkami.

10. Zlot Pojazdów Militarnych

W ostatni tydzień czerwca w Darłówku można wziąć udział w Zlocie Pojazdów Militarnych. Miłośnicy militariów mogą podziwiać wspaniałe okazy oraz skorzystać z szeregu atrakcji zapewnionych podczas wydarzenia takich jak zawody strzeleckie oraz pokazy fajerwerków.

11. Most Rozsuwany

W Darłówku znajduje się jedyny w Polsce most rozsuwany, który rozdziela miasteczko na wschodnią i zachodnią część. Most jest przeznaczony dla turystów oraz pojazdów służb ratowniczych i stanowi jedną z najnowszych atrakcji tego miasteczka, dlatego warto podczas podróży w ten rejon przemierzyć jego chodniki.

Darłówko jest położonym nad Morzem Bałtyckim miasteczkiem, które posiada w swojej ofercie przede wszystkim dużą ilość parków wodnych, dlatego miejsce to będzie idealne dla dzieci, które kochają zabawy w basenach. Ponadto, znaleźć tu można inne atrakcje, które powinny zdobyć uznanie dzieci, czyli park linowy, wesołe miasteczka oraz latarnię morską, z której rozciąga się widok na całe wybrzeże. Dla tych, którzy pragną błogiego relaksu i odpoczynku na łonie natury, Darłówko oferuje piękną plażę z widokiem na morze oraz trzykilometrowy port, dzięki czemu każdy turysta powinien znaleźć coś dla siebie.