Porady

Co to jest Booking i jak działa

widok z basenu na dachu

Planowanie rodzinnych podróży, zwłaszcza w odległe zakątki świata nie zawsze jest łatwą sprawą. Rezerwacja pokoi hotelowych, planowanie trasy, korzystanie z różnych środków transportu. Wszystko to wymaga sporo zaangażowania, energii i czasu.

Te zadania mogą się okazać szczególnie trudne w przypadku, gdy nie znamy zbyt dobrze języków obcych, mamy ograniczony budżet lub planujemy wyjazd na ostatnią chwilę. Na szczęście żyjemy w czasach, gdy internet potrafi działać istne cuda i w wielu kwestiach może nam pomóc.

Jednym z bardzo przydatnych i pomocnych narzędzi w przypadku planowania dalekich podróży jest portal booking.com. Firma Booking.com powstała w 1996 roku w Amsterdamie.

Od tego czasu początkowo niewielka holenderska spółka rozwinęła się tak bardzo, ze obecnie pracuje w niej ponad 15 tysięcy osób. W 70 krajach znajduje się około 200 biur tego portalu. Na tej platformie mamy możliwość nie tylko w łatwy i przejrzysty sposób zarezerwować hotel o standardach, jakie nas interesują, ale możemy także dokonać rezerwacji lotów oraz zamówić taksówkę lotniskową, która zawiezie nas wprost pod drzwi zarezerwowanego wcześniej hotelu.

Ciekawą opcję stanowi także możliwość wynajmu samochodu za pośrednictwem portalu. Platforma umożliwia rezerwację hoteli/ lotu lub samochodu nawet w najodleglejszych zakątkach świata przy czym nie wymaga od użytkownika ani znajomości języka obcego ani żadnej innej wiedzy.

Jedyne pytania jakie są do nas kierowane ze strony portalu to : Dokąd zamierzamy jechać? Ile osób będzie brało udział w wycieczce? oraz Jak długo planujemy pozostać w hotelu? Po wypełnieniu odpowiednich pól na stronie możemy przeglądać setki ofert o zróżnicowanych cenach i standardach.

Nie musimy się bać o to, że przedstawione oferty są koloryzowane i w rzeczywistości napotkamy zupełnie coś innego. W celu zapobiegania tego typu sytuacjom platforma podróżnicza umożliwia ocenianie i wystawianie pisemnych opinii o danym miejscu przez użytkowników, którzy już tam byli.

Dzięki temu jeszcze przed dokonaniem rezerwacji można wiele się dowiedzieć na temat rozważanej opcji noclegowej. To samo dotyczy wynajmu samochodu lub rezerwacji lotu. Planowanie podróży z booking.com to naprawdę czysta przyjemność.

Portal pozwala nam uniknąć stresu związanego z załatwianiem najważniejszych kwestii ściśle połączonych z dalekimi wycieczkami a także umożliwia zaoszczędzenie sporej ilości czasu.

Liczne udogodnienia

Portal booking.com wciąż się rozwija. Osoby, które pracują nad udoskonalaniem platformy starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów. Podczas poszukiwań na portalu odpowiedniego miejsca, w którym chcielibyśmy zatrzymać się w trakcie podróży mamy do dyspozycji wiele różnych filtrów, których zaznaczenie skutkuje wyświetleniem ofert, które spełniają nasze wymagania.

Dostępna jest między innymi opcja wyboru pokoju z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych takich jak łatwy dostęp do windy, toaleta z uchwytami, bezprogowa kabina prysznicowa, siedzisko prysznicowe lub komunikaty głosowe dla niewidomych.

Oferty można filtrować biorąc pod uwagę bardzo różne aspekty: od ceny poprzez odległość do centrum miasta kończąc na możliwości przebywania w hotelu ze zwierzętami.

W razie potrzeby podczas rezerwacji wybranego miejsca można zawsze dopisać dodatkowe wymagania lub komentarz, który z pewnością zostanie wzięty pod uwagę. Strona booking.com jest bardzo przejrzysta i łatwa w obsłudze dzięki czemu nie powinna sprawiać większych problemów swoim użytkownikom.

Jak zarezerwować hotel na stronie booking.com?

Rezerwacja hotelu, lotu lub samochodu za pośrednictwem portalu booking.com jest bardzo prosta. Wystarczy skorzystać z komputera lub telefonu z dostępem do internetu.

Na stronie głównej od razu wyświetlają się pola do wybrania lub wpisania docelowej lokalizacji, daty początku i końca podróży oraz liczby osób, które będą brały udział w wycieczce. Po wpisaniu odpowiednich danych portal wyszukuje najtrafniejsze oferty.

Jeżeli zależy nam na tym, by w hotelu znajdowały się jakieś szczególne udogodnienia lub dodatkowe usługi warto poświęcić parę minut na zaznaczenie odpowiednich filtrów. Możliwości jest naprawdę dużo: szczególne udogodnienia w pokojach takie jak ekspres do kawy, czajnik elektryczny czy obecność balkonu, ale także dodatkowe atrakcje hotelowe jak sauna, basen lub SPA.

Jeżeli podróżujesz służbowo pamiętaj, aby zaznaczyć tę opcję. Dzięki temu w hotelu będą dostępne udogodnienia takie jak parking, bezpłatne Wi-Fi oraz śniadanie. Po wybraniu konkretnej oferty, możemy zapoznać się z jej opisem, zdjęciami, ważnymi informacjami dotyczącymi obiektu a także, co ważne opiniami na jego temat innych użytkowników.

Jeżeli podejmujemy decyzję, że wybrana przez nas oferta spełnia wszystkie nasze oczekiwania to możemy już bezproblemowo rezerwować pokój lub pokoje. Zwykle istnieje opcja bezpłatnej rezerwacji oraz odwołanie rezerwacji bez pokrywania za to żadnych kosztów.

Przy wyborze hotelu można od razu zaznaczyć także chęć skorzystania z transportu z lotniska lub wynajmu samochodu w miejscu zakwaterowania.