Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Cisnej ⛰️ Co Warto Zwiedzić

fot. Henryk Bielamowicz / Wikipedia

Cisna to wieś, która znajduje się w samym sercu Bieszczad, nad rzeką Solinką. Cisna od 1974 roku jest uzdrowiskiem. Ma bardzo dobre zaplecze turystyczne, na które składają się liczne ośrodki wypoczynkowe oraz połączenia autobusowe z innymi miejscowościami. Cisna posiada wiele atrakcji.

1. Szlaki turystyczne

Szlaki turystyczne w Cisnej, w tym Czerwony Główny Szlak Beskidzki, który prowadzi od Smerek do Wołosań, czy szlak żółty od Cisnej do Przełęczy nad Roztokami Górnymi.

2. Bar Siekierezada

Bar Siekierezada, który jest wykonany z drewna i gdzie można znaleźć liczne pamiątki od bieszczadzkich artystów do nabycia.

3. Karczma Łemkowyna

Karczma Łemkowyna, gdzie połączono karczmę z wystawą eksponatów z regionu.

4. Bieszczadzka Kolej Leśna

Bieszczadzka Kolej Leśna, czyli stacja kolejki wąskotorowej, która kursuje na trasie Przysłup-Krzywe-Dołżyca – Cisna-Majdan.

5. Kościół św. Stanisława Biskupa

Kościół św. Stanisława Biskupa, o jego wzniesieniu postanowił hrabia Jacek Fredro. W 1922 roku kościół uzyskał murowaną formę oraz obecnego patrona. Ostatnie prace renowacyjne pozwoliły przywrócić budynkowi wizerunek zbliżony temu z 1922 roku.

6. Punkt Widokowy

Punkt Widokowy w Komańczy. Zwykle z tej wsi rusza się na szlaki w Bieszczady. W Komańczy znajduje się także drewniana platforma widokowa, na którą wchodzi się po czterech drewnianych schodkach i pozwala ona zobaczyć całą wieś oraz szczyty jak Hruń (677 m n.p.m.) czy Karnaflowy Łaz (701 m n.p.m.),

7. Amfiteatr

Amfiteatr w Polańczyku, w pobliżu Jeziora Solińskiego, gdzie latem mają miejsce imprezy plenerowe.

8. Kapliczka Królowej Nieba

Kapliczka Królowej Nieba w Baligrodzie. Została wybudowana w roku 1918 na pamiątkę śmierci młodego żołnierza.

9. Muzeum Kultury

Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie. Muzeum powstało w 2013 roku i jest miejscem gromadzącym pamiątki z życia społecznego jak i gospodarczego dawnych mieszkańców aktualnej gminy Solina. Zbiory muzeum są na bieżąco uzupełniane i powiększane.

10. Bieszczadzki kurort

Bieszczadzki kurort w Polańczyku, położony nad Zalewem Solińskim. Od 1999 roku Polańczyk ma status miejscowości uzdrowiskowej. Przy Zalewie zorganizowano przystań, wypożyczalnię sprzętu pływającego oraz małe gastronomie.