Ciekawostki

10 ciekawostek o wyszukiwarce Google

ciekawostki o google

Miliony ludzi na całym świecie codziennie przynajmniej kilka razy korzysta z wyszukiwarki Google. Stała się ona tak popularnym narzędziem, że dziś trudno wyobrazić sobie bez niej rzeczywistość.

Co warto o niej wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane ciekawostki o Google.

1. Aż dziewięć na dziesięciu internautów polskich korzysta z Google. Pozostałe osoby wyszukują poszczególnych haseł za pomocą mniej popularnych wyszukiwarek.

2. Założycielami wyszukiwarki Google są Sergey Brin oraz Lary Page, którzy pierwotnie chcieli nazwać ją „BackRub”.

3. Wyszukiwarka została stworzona w 1996 roku w ramach projektu studenckiego na Uniwersytecie Stanforda. Nikt wówczas nie spodziewał się, że wkrótce stanie się popularna na całym świecie.

4. Według badań spośród wszystkich krajów europejskich to właśnie Polacy korzystają z tej wyszukiwarki najczęściej. Natomiast ponad 80 procent użytkowników Internetu trafia na poszczególne strony internetowe właśnie przez wyszukiwarkę Google.

5. Nazwa „Google” jest wynikiem błędu. Pierwotnie drugą nazwą wyszukiwarki miało był słowo „Googol”, które oznacza największą nazwaną liczbą składającą się z jedynki i stu zer. Miało to nawiązywać do ilości wyników, jakie pojawiają się po wpisaniu danej frazy. Literówka została jednak przyjęta jako unikatowa nazwa i niczego nie zmieniono.

6. Google jest najwięcej wartą marką na całym świecie. Kilka lat temu oszacowano na ponad 109 miliardów dolarów.

7. Firma Google zatrudnia ponad 57 tysięcy osób na całym świecie i słynie z innowacyjnego podejścia do pracowników, które ma zapewnić im swobodę działania, kreatywność i radość z wykonywanej pracy.

8. Pierwszą siedzibą firmy był garaż Susan Diane Wójcicki w Menlo Park w Kalifornii. Obecnie główna siedziba Google znajduje się w Mountain View w Stanach Zjednoczonych i zdecydowanie nie ma nic wspólnego z garażem.

9. Google jest w stanie zasugerować Ci, w jakich godzinach najlepiej będzie odwiedzić wybraną w wyszukiwarce restaurację. Diagram słupkowy pozwoli Ci zobaczyć, kiedy jest tam najwięcej ludzi.

10. Jeśli korzystasz z połączeń telefonicznych bezpośrednio przez wyszukiwarkę, to są one monitorowane. Dane te są przekazywane na potrzeby kampanii reklamowych.